Poslední úprava: Svoboda dne 6.12.2016

PROJEKTOVÉ AKTIVITY ŠKOLY VE ŠK. ROCE 2014–2015 - klikni ZDE

PROJEKTOVÉ AKTIVITY ŠKOLY VE ŠK. ROCE 2013–2014 - klikni ZDE

PROJEKTOVÉ AKTIVITY ŠKOLY VE ŠK. ROCE 2012–2013 - klikni ZDE

PROJEKTOVÉ AKTIVITY ŠKOLY VE ŠK. ROCE 2011–2012 - klikni ZDE


Municipalita

Do celostátního kola soutěžního projektu Municipalita, které se uskutečnilo 4. listopadu 2015 v Brně, se tentokrát probojovali Martin Votroubek, Viktor Licek a Ondřej Wolf. Soutěž je zaměřena na problematiku české komunální politiky a celospolečenská témata. Děkujeme za reprezentaci školy!
Mgr.Skalská

Soutěžní projekt Payseccup

Žáci primy se zapojili do zábavné a napínavé vědomostní soutěže pro třídní kolektivy druhého stupně základních škol a nižšího stupně víceletých gymnázií. Soutěž je dlouhodobá, uvidíme, jak budou naši žáci úspěšní.
Mgr. Skalská

Projekt Extra třída

Žáci tercie se zúčastnili projektu Extra třída, který připravil a finančně podpořil Nadační fond Tesco. Naši žáci připravili projekt s názvem "Loutka přichází, nuda odchází!", ve kterém vytvořili scénáře zábavně poučných minipříběhů pro děti z MŠ, nižších ročníků ZŠ, mentálně handicapované apod. Náš nápad hodnotící komisi zaujal, a tak jsme získali finanční podporu na nákup loutkového divadlo a následné aktivity. S nacvičeným programem jsme navštívili Speciální MŠ Domeček, MŠ Skalnička a Mateřské centrum pro sociálně vyloučené v Předlicích.
Mgr. Skalská

Navrhni projekt 2015

Soutěže "Navrhni projekt" jsme se v letošním roce zúčastnili po druhé. Přihlásili jsme dva soutěžní projekty:
• Operační systém pro seniory (zpracovali J. Renner a M. Ščerba)
Popis projektu:
Na celém světě dochází k stárnutí populace. Ve většině států mají důchodci těžký život, především proto, že neumí zacházet s moderními technologiemi. Naším projektem se snažíme zlepšit kvalitu a náplň života seniorů. Každý z Vás jednou zestárne, nebude chtít být sám a bude chtít komunikovat se svojí rodinou. Ale jak tuto komunikaci zprostředkovat, aby byla na úrovni, když většina seniorů umí jen s mobilním telefonem?!
Podle odhadů by do poloviny století mělo být na světě 10 miliard lidí. Z toho by mělo být více než dvě miliardy lidí starších šedesáti let. Proto jim chceme nabídnout operační systém, který bude k dostání prostřednictvím internetu, kde si ho kdokoliv bude moci stáhnout a nainstalovat do tabletu používajícího platformu Android.
• Knihovna informací o bezbariérovém přístupu (zpracovali V. Licek a O. Wolf)
Popis projektu:
To, co náš projekt řeší, je tristní nedostatek, případně nedostupnost informací důležitých pro zjištění, zda je pomyslný turistický cíl či kulturní instituce vhodný a hlavně přístupný pro lidi upoutané na invalidní vozík.
Začali jsme zkoumat všelijaké webové stránky turistických cílů, veřejných budov a dalších často navštěvovaných míst a dospěli jsme k jasnému závěru. Existuje jen velmi málo objektů, které o své přístupnosti na svých internetových stránkách hovoří - a to i v případech, kdy je onen přístup velmi jednoduše umožněn a zmiňovaný objekt by se takovou informací mohl klidně chlubit.
Do regionálního kola postoupila práce zaměřená na pomoc lidem s fyzickým handicapem. Tam vypracovaný projekt hodnotící komisi zaujal natolik, že žáci Licek a Wolf získali výborné druhé místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy!
Mgr. Skalská

Municipalita 2015 - leden

Soutěžní projekt Municipalita (leden 2015) se zaměřuje na témata spojená s místní samosprávou a podporu aktivit občanské společnosti. Organizátorem je neformální skupina ProCivics  ve spolupráci se spolkem Mladí občané, z.s.
V letošním ročníku se žákyně Marie Kuřilová probojovala do celostátního kola, do úplného finále se ale bohužel nedostala. Děkujeme za reprezentaci školy.
Mgr. Skalská

Den Dobra - 18.12.2014

Studenti 1.D zvládli Den dobra na jedničku.
Studenti ústeckého Gymnázia v Jateční ulici se rozhodli prohlásit 18.prosinec Dnem dobra. Každá třída si vymyslela aktivitu, která  někomu udělá radost. Třída 1.D se rozhodla strávit tento den aktivně s klienty denního stacionáře teplické Arkadie.
Ve čtvrtek se 26 studentů se svými učitelkami Květou Řádkovou a Jitkou Helebrantovou vypravili do jednoho ze dvou arkadijských stacionářů v Novoveské ulici. Začátek byl trochu rozpačitý; studenti si připravili několik písniček s hudebním doprovodem a domácí byli diváky. Při oplácení hudebního pozdravu osazenstvem stacionáře se ale hradba postupně prolamovala, studenti se přidávali, a přestože šlo o skupinu trochu nesourodou, nikomu to nevadilo. Po společném muzicírování dali studenti pod stromeček dárky, které přivezli. Pak už se společně vydali na prohlídku prostor stacionáře, při kterém klienti po svém hostům  vše vysvětlovali. S postavením stacionáře v kontextu celé Arkadie pak trochu odborněji studenty seznámila (vždyť někteří z nich určitě najdou v budoucnu své uplatnění v sociálních službách, zdravotnictví či ve speciální pedagogice) ředitelka Arkadie Lenka Machaloušová. Ta říká: „Když mě Jitka Novodomská se záměrem svých studentů seznámila, vůbec jsem netušila, jak může takové setkání probíhat. Jitka ostatně také ne. Výsledek nás obě mile překvapil. Už dneska víme, že to sice bylo setkání první, ale určitě ne poslední. A možná ani nebudeme čekat na vyhlášený termín Dne dobra. Třeba si ho uděláme i dřív.“ Den dobra prostě dopadl pro 1.D na jedničku.
Foto Arkadie – Studenti si pro klienty stacionáře připravili několik  písniček s hudebním doprovodem.

Aliante 2014 - průběh 2014

Cílem soutěže Aliante je zvýšit povědomí o NATO (Severoatlantická aliante), bezpečnostní politice a důležitých mezinárodních událostech.
16 našich studentů – tedy 8 soutěžících dvojic se účastnilo prvního kola mezinárodní soutěže Aliante. Mezi vybraných 50 dvojic druhého kola postoupilo z naší školy šest dvojic.
Soutěžní družstvo naší školy (složení Kateřina Kubová – Charlene Urychová) postoupilo do mezinárodního finále! V celostátním kole se umístilo na 3. místě. Blahopřejeme a moc děkujeme za reprezentaci školy! Mezinárodní finále se uskuteční na počátku července ve slovenské Lešti. Přejeme hodně úspěchů!
Mgr. Skalská

Finále soutěže Aliante
Ve školním roce 2013/2014 jsme se se spolužačkou Katkou Kubovou zúčastnily mezinárodní soutěže dvojic - Aliante 2014. Celé to začalo jako test s diplomatickými otázkami , ale další kolo už bylo obtížnější. Šlo o mnoho otázek z různých okruhů s nutností poměrně složitého vyhledávání. Pustily jsme se do toho a po vyhodnocení nám přišla pozvánka do mezinárodního kola konaného na Slovensku. Jedna z mála informací, které jsme předem znaly byl zbytek našeho týmu - byly jsme přiřazeny ke dvojici chlapců z Kanady. Nevěděly jsme, co nás přesně čeká, a naše překvapení nemohlo být větší, když se z posledního kola diplomatické soutěže vyklubalo "vojenské cvičení". Byly jsme ubytováni ve vojenském areálu Lešť, kde pro nás zdejší vojáci připravovali mnoho aktivit, které někdy byly fyzicky náročné, ale zároveň obohacující a zábavné. Poprvé v životě jsme si vyzkoušely plout na kánoi nebo třeba slaňovat ze skály a poznaly jsme spoustu zajímavých lidí z mnoha zemí, jako například z Černé Hory, Gruzie, Slovenska, Kanady a dalších. Překonaly jsme mnoho překážek a já mohu říci, že v těchto pár dnech překonala i sebe samu. Celá soutěž byla plná neočekávaných situací a překvapení, ale i veselých chvil a rozhodně byla silným zážitkem :).  
Charlene Urychová, Kateřina Kubová - 4.C

Říjnová akademie - září a říjen 2014

O projektu Říjnová akademie jsme se dozvěděly prostřednictvím školního e-mailu. Ihned nás zaujal rozptyl nabízených témat jednotlivých kurzů: rétorika, moderní umění, etiketa a investování, slavné osobnosti, které kurzy vedou: Jiří Pospíšil, Jan Čenský nebo Jan Ducháček, ale i zajímavá místa, kde kurzy probíhají: nová scéna Národního divadla, Francouzský institut či Gymnázium Jana Nerudy.  Do projektu jsme tedy vstupovaly s velkým očekáváním. Kurz probíhal ve dvou fázích, tou první byly takzvané přípravné úlohy, které se měly vypracovat doma, druhá část probíhala ve formě přednášek vedených již zmíněnými osobnostmi z daného oboru. Projekt předčil veškerá naše očekávání, počínaje domácí částí kurzu, která byla skvěle provedená, moderní, využívající internet, online vzdělávací portály, videa a filmy, takže jsme ji vypracovávaly s radostí. Samotný kurz proběhl formou přednášky, jež byla také velmi povedená a zajímavá. Přednášející mluvili k tématu, seznámili nás se svým oborem, podali nám užitečné informace, předali nám své vědomosti - to vše zajímavou a srozumitelnou formou.
Mimo jiné se chceme pochlubit našimi úspěchy. Charlene Urychová se v semináři rétoriky umístila na 2. místě a Kateřina Kubová se umístila v semináři investování na 1. místě. Za výhru jsme navíc kromě dobrého pocitu získaly i finanční odměnu. Všem studentům bychom chtěly doporučit, aby se příští rok Říjnové akademie zúčastnili a aby automaticky nemazali všechny e-maily ve školní poště nabízející účast na mimoškolních projektech. Je to totiž způsob jak se něco nového dozvědět, jak potkat nové lidi nebo jak prostě zažít něco zajímavého. A to studenta vždy velice obohatí.
Kateřina Kubová, Charlene Urychová 4.C

Závěr mezinárodní matematické soutěže Adama Riese - 24.5.2014

V sobotu 24. 5. se reprezentanti naší školy vrátili z finále soutěže, které se uskutečnilo v německém Annabergu. A radost byla veliká. Naši studenti se umístili v mezinárodní konkurenci 40 primánů (10 z Čech a 30 z Německa) na 2. a 3. místě. Soutěž vyhrál student rumburského gymnázia a mezi pěti nejlepšími byl ještě student z Kadaně a z německé Jeny. Blahopřejeme!!!
Mgr. Šebek

Europasecura - červen 2014

Europasecura je celostátní soutěž pro studenty středních škol o bezpečnosti, Evropské unii a Severoatlantické alianci a jejich rolích v sytému světové bezpečnosti. Do druhého kola celostátní soutěže postoupilo 5 soutěžních družstev, které vypracovávají specifické bezpečnostní analýzy. Studenti měli za úkol stát se experty na zahraniční a bezpečnostní politiku a připravit analýzu pro vládu konkrétní země, pro Evropskou unii či NATO.
V krajském kole – ústní obhajobě se umístila v popředí všechna naše družstva:
2. místo Ondřej Malý, Anežka Dašková a  Filip - Daniel Kittl
3. místo Marek Pospíšil, Veronika Řízková a Hana Kokšalová
4. místo Matouš Koleček, Sára Gerychová a Šárka Löffelmannová

Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy!
Mgr. Skalská

Staň se na den tvůrcem evropské politiky! - v průběhu 2014

Staň se na den tvůrcem evropské politiky je vzdělávací projekt, který přiblíží žákům a studentům středních a vysokých škol interaktivním způsobem, jak probíhá rozhodování o aktuálních tématech na vrcholné evropské úrovni. Prostřednictvím soutěžní simulace jednání Rady EU a Evropského parlamentu se účastníci stanou na jeden den evropskými politiky hájícími zájmy jednotlivých členských zemí a politických frakcí.
Z našich studentů postoupili do vyššího kola Kateřina Kubová, Charlene Urychová, Josef Šulc a Dominika Svobodová.
Do celostátního kola, které se uskuteční na podzim 2014, postoupili Josef Šulc a Dominika Svobodová. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů!
Mgr. Skalská

V loňském roce jsme dostali exkluzivní příležitost nahlédnout pod pokličku bouřlivých jednání, umírněných schod a tajemství evropského parlamentu v soutěži s příznačným názvem "Staň se na den tvůrcem evropské politiky!". Uspěli jsme a postoupili do celostátního kola. Tam jsme se ale bohužel mezi nejlepší týmy nevešli. Soutěž se nám (a věřím, že i ostatním) velice líbila, a tak se jí rozhodně plánujeme zúčastnit znovu i letos.
Josef Šulc, 4.C

Literární soutěž Naše Evropa - duben 2014

Literární soutěž „Naše Evropa", do které se mohly přihlásit všechny střední školy v republice, pořádaly regionální deníky ve spolupráci se zdejším zastoupením Evropské komise a s příslušným odborem Úřadem vlády k desátému výročí vstupu České republiky do Evropské Unie. Okresní kolo vyhrály – z 29 soutěžních prací -  tři práce našich studentů: Kateřiny Kubové, Jana Rennera a Kyry Smith. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy!
Odkaz na zveřejněné práce ZDE.
Mgr. Skalská

Soutěž Studentská Agora - 24.4.2014

Studentská Agora je debatní projekt zaměřený na studenty středních škol. Jeho součástí je přípravná přednáška spojená s workshopem a následně soutěž mezi týmy škol Ústeckého kraje.
Studenti diskutují o problémech současnosti, o problémech, které jsou důležité pro mladé lidi, českou i evropskou společnost.
Naši školu reprezentoval tým ve složení: Josef Šulc, Dan Charousek, Jana Šošková, Lenka Christianová, Jiří Maruš, Michal Černý, Dominika Svobodová, Jiří Straněk a Jan Žiga.
Tým bohužel neprošel přes semifinálového soupeře.
Mgr. Skalská

Mezinárodní matematická soutěž Adama Riese 2014 - 11.4.2014

Každým rokem je ve spolupráci s německými partnery pořádána mosteckým gymnáziem matematická soutěž A. Riese.
Soutěže se účastní žáci prim z celého kraje a letos bylo do oblastního kola přihlášeno celkem 34 soutěžících. Ti mezi sebou 11. dubna bojovali o 10 postupových míst do mezinárodního kola, které proběhne koncem května v německém Annabergu.
Soutěž začíná vždy motivačním večerem s Adamem Riesem a řešením hlavolamů a pokračuje druhý den dvouhodinovým řešením čtyř matematických úloh z doby, ve které žil matematik Adam Ries.
A na závěr ještě zbývá se pochlubit, jak letos prima dopadla. Ze tří našich soutěžících postoupili dva (2. a 5. místo), dále jsme vybojovali 13. místo.
Mgr. Pavel Šebek

EKO-KOUMÁK - ukončení 31.3.2014

Eko-koumák je ekologická soutěž pro středoškoláky z Ústeckého kraje. Její smysl spočívá ve vypracování projektu, který pomůže zlepšit životní prostředí v blízkém okolí. Vítěz získá finanční odměnu a také se může těšit na realizaci svého navrženého projektu.
Do této soutěže se zapojili žáci V. Kostin, D. Mikulecký a M. Votroubek. Názory odborné poroty na jejich projekty se dozvíme po 31. 3. 2014, kdy bude soutěž ukončena.
Informační leták k projektu si můžete prohlédnout ZDE.
Mgr. Matesová

Mladý Demosthenes - probíhá

Projekt je organizován společností "Tvář nové Evropy" a je zaměřen na zdokonalení výuky umění veřejného projevu, prohloubení a porovnání komunikačních dovedností cílové skupiny - žáků víceletých gymnázií (prima - kvarta; ve dvou kategoriích: 12 - 13 let a 14 - 15 let). Na naší škole pořádáme soutěž Mladý Demosthenes od roku 2007 jako aktivitu, která mimo jiné spojuje žáky nižšího gymnázia s žáky čtvrtých ročníků a oktáv - je totiž součástí práce seminaristů rétoriky, ti se každoročně stávají patrony malých řečníků, připravují je k soutěži, pečují o jejich mluvený projev a udílejí jim cenné rady k vlastnímu řečnickému vystoupení. Vrcholem těchto snah je samotná školní soutěž.

Cíl soutěže:

 • • porovnat verbální komunikační dovednosti žáků nižšího stupně gymnázií
 • • prohloubit jejich dosavadní poznatky
 • • zdůraznit význam komunikace
 • • zdůraznit význam kultury mluveného projevu
 • • umožnit náhled žáků do oblasti moderátorské profese
 • • seznámit učitele českého jazyka a literatury s novými trendy umění verbální komunikace a hravou formou uplatnit tyto poznatky ve výuce
 • • podpořit komunikační aktivity ve škole (školní rozhlas, televize, recitační a divadelní kroužky apod.)

Celý projekt je postaven na ověřování komunikačních dovedností jednotlivců, bez ohledu na žánr, zaměření nebo druh verbálního projevu. Účastníci soutěže procházejí celkem čtyřmi koly - úspěšní mluvčí postupují ze školního kola do regionálního, krajského, případně celostátního (mezi výrazné úspěchy patří účast našeho někdejšího žáka Marka Zápotockého v celostátním kole).

Nástroje vyhodnocení:

 • • využití jazykových prostředků
 • • originalita témat
 • • technika práce s hlasem
 • • neverbální komunikace
 • • celkový dojem

Autor: Mgr. Brejchová

PROJEKT TŘÍDÍME VE ŠKOLE - dlouhodobý, probíhající

Projekt Třídíme ve škole je dlouhodobě probíhající projekt, kterého se naše gymnázium účastní již od roku 2008.
Jeho hlavním cílem je zvýšení povědomí o třídění odpadů na školách. Na našem gymnáziu máme umístěno celkem 36 nádob na tříděný odpad, PET láhve navíc mohou žáci i lisovat.
V rámci projektu jsou vyhlašovány i různé doprovodné aktivity - vědomostní kvízy, úkoly a soutěže. V jejich řešení jsme se v minulosti umístili na 2. místě mezi školami Ústeckého kraje.
Zapojili jsme se také do úspěšného pokusu o světový rekord v tvorbě znaků měst a obcí z odpadních materiálů. Toto je znak vytvořený našimi žáky. Doufáme, že se Vám líbí, originál nyní zdobí chodbu školy. Účastnický list ZDE
Mgr. Neubauerová

Projekt "Popularizace historických věd" - probíhá

Studenti našeho gymnázia (3. a 4. ročník) se účastní projektu Popularizace nejnovějších výzkumných a vědeckých výsledků Ústavu historických věd Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě v oblasti historických věd v rámci středoevropské komparace. V rámci tohoto projektu se uskutečnily i dvě exkurze, do Krakova a do Bavorska. FOTO z akcí
Mgr. Svitálský

PROJEKT RECYKLOHRANÍ, ANEB UKLIĎME SI SVĚT- dlouhodobý, probíhající

Jedná se o program pod záštitou MŠMT ČR, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů. Naše gymnázium je do tohoto programu zapojeno od roku 2011.
Žáci ve škole odevzdávají vyřazená drobná elektrozařízení, mobily, baterie apod.
Za přidělené body si potom vybírají odměny z katalogu.
V rámci projektu jsou každým rokem vyhlašovány i nejrůznější soutěže a úkoly.
V minulém školním roce jsme byli velmi úspěšní ve sběru vybitých baterií (odevzdali jsme 154 kg) a mobilních telefonů.
Letos ve školním ekotýmu pracují hlavně žákyně ze třídy V5.A .
Podrobnosti k projektu na www.recyklohrani.cz
Mgr.Neubauerová - koordinátor projektu

Podpora méně frekventovaných jazyků SŠ - probíhá (ukončení únor 2014)

Projekt je inovativní v průřezovém seznámení se základy románského jazyka, čínského jazyka a slovanského jazyka.
V naší společnosti se jedná spíše o méně frekventované jazyky, ale ve světovém měřítku patří tyto jazyky k nejrozšířenějším také s ohledem na ekonomickou sílu těchto zemí, která je zásadní pro import a export České republiky. Díky tomuto projektu mají žáci jedinečnou možnost se osobně setkat s odborníky na jazyk a pravidly jednání v cizojazyčném prostředí.
Gymnázium Jateční do projektu vstoupilo v roce 2013 a v současné době se podílí na realizaci jednotlivých projektových aktivit. Do projektu jsou aktivně zapojeny třídy 3.A a 3.C pod vedením lektorky francouzského jazyka K. Štejfové a M. Macha. Projekt bude vrcholit v měsíci únoru roku 2014.
Podrobnosti k projektu na www.pmfj.cz. Na stránkách projektu je volně k dispozici i řada výukových materiálů zaměřených na francouzský, čínský a ruský jazyk.
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Mgr. Mach

ACTIVE CITIZENS - probíhá

Active Citizens – komunitní vzdělávání pro střední školy je tříletý projekt, který od roku 2012 společně realizují organizace  British Council a Člověk v tísni, o.p.s. – vzdělávací program Varianty. Projekt usiluje o posílení komunitního rozměru školy a aktivní zapojení studentů do řešení problémů v okolí školy. Silně v něm rezonují témata aktivního občanství a dobrovolnictví. Projekt je financován z OP VK.
Do projektu je v současné době zapojeno 30 středních škol z celé české republiky. Gymnázium Jateční se do projektu zapojilo ve školním roce 2013 / 2014. Studentský tým složený ze žáků tříd 3.B a 4.B pod vedením L. Granátové a M. Macha v současné době připravuje realizaci školního projektu ve veřejném prostoru ústí nad Labem. Projekt je zaměřen na reflexi města. Jeho vlastní realizace je naplánována na druhou polovinu měsíce března 2014.
Podrobnosti k projektu i fotografie z workshopů a pracovních setkání jsou k nalezení na www.activecitizens.cz

Mgr. Mach

Mezinárodní projekt: Teacher Competences for Plurilingual Integration

Gymnázium Jateční se v roce 2013 připojilo k velkému mezinárodnímu projektu, který spojuje univerzity, základní a střední školy napříč evropským kontinentem. Do projektu se zapojily školy ze Španělska, Turecka, Polska, Litvy a České republiky. Garantem tohoto projektu se za Českou republiku stala ústecká Univerzita Jana Evangelisty Purkyně. Cílem projektu je vytvořit rozsáhlou síť učitelů z celé Evropy, kteří budou nadále svými aktivitami podporovat jak pozitivní přístup k cizím jazykům a jazykovou rozmanitost Evropy, tak její integritu skrze pochopení jazykových, kulturních i sociálních odlišností. Internetový portál tohoto projektu v následujících několika letech poskytne teoretický manuál a metodické pokyny, jak k celé tematice přistupovat. Především však nabídne řadu konkrétních aktivit, které lze v hodinách uskutečnit. Tyto aktivity pak budou samotnými autory realizovány během projektových týdnů na základních a středních školách všech zúčastněných států. První projektový týden organizovala Česká republika. Gymnázium Jateční tak na začátku října 2013 hostilo pedagogy z Polska, Litvy a Španělska.
   
Úvodní upoutávka k celému projektu: http://www.youtube.com/watch?v=k_JYdTME8GY
Video z projektového týdne v Ústí nad Labem: http://www.youtube.com/watch?v=MDxgGzCA8iM
Stránky projektu: www.tc4pi.eu
Fotografie z projektového týdne na Gymnáziu
Mgr. Magasanik

Navrhni projekt - podzim 2013 (6.12. ukončení)

"Navrhni projekt" je soutěž pro středoškoláky, ve které mají účastníci vytvořit vlastní imaginární projekt z fondů EU – musí zpracovat svůj nápad, vybrat  některou ze skutečných oblastí podpory a vymyslet plán, jak postupovat.

Pětičlenný tým naší školy – ve složení Stephanie Šosvaldová, Anna Bobková, Kateřina Šťastná, Anna Nováková a Dominik Šípek - vyhrál regionální kolo s projektem Dvůr Koštice a postoupil do celostátního kola.

Anotace projektu
Cílem projektu Dvůr Koštice je přeměna bývalého statku v Košticích na moderní zařízení sociální péče, které bude nabízet domov pro seniory a chráněné bydlení pro osoby se zdravotním postižením. Toto zařízení sociální péče nabídne pracovní příležitosti osobám ubytovaným v chráněném bydlení a občanům v obci a blízkém okolí.

 

Pohled na výsledné řešení multifunkčního moderního zařízení sociální péče.

Mgr. Skalská

Finanční gramotnost - podzim 2013 (31.11. ukončení)

Soutěž Finanční gramotnost je nabízena studentům středních škol od roku 2009, kdy ji vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR se spoluvyhlašovatelem NNO FINANČNÍ GRAMOTNOST. Během několika let tato soutěž získala pevné místo mezi aktivitami středoškoláků. I naši studenti se soutěže zúčastnili a někteří byli úspěšní v řešení úkolů a postoupili do dalšího kola.
Mgr. Skalská

Municipalita - podzim 2013 (31.10. ukončení)

Municipalita je soutěžně vzdělávací projekt pro studenty středních škol. Je zaměřen na politologická témata spojená s problémy místní samosprávy.
Do druhého kola celostátní soutěže se probojovaly také dvě studentky naší školy. Mezi oceněné patří Iryna Deket, která získala kromě zajímavých zkušeností také věcné dary a možnost absolvovat stáž v Parlamentu ČR.
Mgr. Skalská

Projekt 72 hodin – Ruku na to! - 10.10. až 13.10.2013

Několik studentek naší školy se zapojilo do projektu 72 hodin- Ruku na to. Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit po celé ČR. Kdykoliv během těchto 72 hodin (10. – 13. října 2013) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí.

Studentky připravily dva projekty:
• Pomoc útulku
V rámci projektu 72 hodin jsme navštívili psí útulek. V našem okolí jsme vybrali finance, které jsme s různými pochoutkami pro pejsky předali v ústeckém psím útulku. Po dohodě s vedením útulku jsme při návštěvě také vyvenčili několik pejsků.
Renata Fričová, Karolína Güttnerová, Tereza Barthová

• Hračky pro "azylák"
V rámci projektu 72 hodin, jsme celý měsíc sbíraly hračky. Nakonec se nám povedlo získat osm tašek plných hraček pro děti. V pondělí jsme se vydaly do Azylového domu pro matky s dětmi na Severní Terase. Předaly jsme hračky dětem, které měly opravdu radost, moc nám děkovaly a hned si s námi chtěly hrát. Zároveň jsme se domluvili také na další (vánoční) pomoci.
Kristýna Labuťová, Magdaléna Adámková, Barbora Koudelková

Projekt v rámci OPVK 7.1.5 – EU peníze středním školám

Naše škole je příjemcem dotace k projektu v rámci OPVK 7.1.5 – EU peníze středním školám:

Název projektu:  K účelné škole inovativními metodami a přístupy
Zkrácený název projektu:  K účelné škole
Název projektu anglicky:  To purposeful school throught inovative methods

Datum zahájení projektu:  01.09.2012
Předpokládané datum ukončení projektu:  31.08.2014

Předpokládaná doba trvání projektu v měsících:  24,0
Typ projektu:  IP – ostatní

 

Zobrazit