Poslední úprava: Svoboda dne 6.12.2016

Zimní sportovní kurzy 2015-16

I přes nedostatek sněhové pokrývky opět proběhly v letošním školním roce zimní výcvikové kurzy.
První se konal v prosinci v Rakousku. Jednalo se o výběrový kurz a zúčastnilo se ho celkem
31 žáků z naší školy. Ubytováni jsme byli v horském penzionu Zettersfeld, jehož velkou výhodou byla poloha přímo na svahu. Pět dnů na perfektně zasněžených a upravených sjezdovkách bylo korunováno překrásným slunečným počasím. A protože kurz se konal v předvánočním čase, využili jsme i možnost prohlédnout si městečko Lienz a užili si jeho adventní atmosféru.
Další tři kurzy prvních ročníků proběhly v lednu letošního roku v Krkonoších, tradičně v Peci pod Sněžkou. Tentokrát jsme vyzkoušeli Husovu boudu a Vraní boudy. Obě horské chalupy mají ideální polohu při dobrých sněhových podmínkách. Abychom mohli k výcviku využít lanovku, museli jsme k ní letos nejdříve dojít po svých s lyžemi na ramenou. I přes nepřízeň počasí a s tím spojené velmi omezené možnosti výcviku, jsme vše absolvovali bez větších komplikací a snad i s hezkými vzpomínkami. Fotogalerie ZDE
Mgr. J. Novodomská

Krajské finále SŠ her v basketbalu 3x3

Krajské finále SŠ her v basketbalu 3x3
14.9.2015 se konalo na naší škole Krajské finále SŠ her v basketbalu 3x3 chlapců a dívek v kategorii VI.A.
V dobře obsazeném turnaji chlapců vybojovalo nakonec vítězství domácí družstvo Gymnázia UL, Jateční 22 v sestavě Jan Maděra, Josef Pokorný, Martin Wagner a Pavel Trbola. Rozhodující souboj o vítězství a postup do Republikového finále svedli naši hoši s teamy SPŠ a VOŠ Školní Chomutov a Gymnázia J. Jungmana Litoměřice.
Děvčata našeho gymnázia, v sestavě Ivana Malá, Eliška Hozáková a Aneta Ryvolová bohužel své kvalifikační utkání prohrála s družstvem dívek z Gymnázia J. Jungmana v Litoměřicích.
Všichni, kteří reprezentovali naší školu, si zaslouží poděkování za obětavé výkony, které jsou zaznamenány na fotografiích Hanky Polanské v galerii. Dík také patří studentům, kteří se podíleli na organizaci turnaje. Především Denise Jalamudisové a Jakubovi Bárovi.
Tabulky s výsledky si mohou zájemci prohlédnout níže. Fotogalerie ZDE.

Mgr. Bohdan Novotný

Corny cup 2015

V letošním roce odstartoval již 34. ročník soutěže Corny středoškolský atletický pohár. Do úvodního okresního kola vstupovalo Ústecké gymnázium Jateční s chlapeckým i dívčím týmem. Pro chlapecký tým v sestavě Ščerba, Kubiš, Trbola, Štěpánek, Krýsl, Kavina, Štolba, Krejča, Volke, Novotný, Korejs, Lunhul(náhradník) a Panzner se stalo vítězství povinností a formalitou, kterou o této síle museli učinit. S celkovým počtem 8 873 bodů se také položil nadějný kámen, pro porovnání s republikovým finále, by to byl dostačující počet bodů na celkové 3. místo.
 I dívky se díky zkušeným atletkám v týmu propracovali k postupu do krajského finále. Dívky se sešli v této sestavě: Elmanová, Kopečná, Heřmánková, Dobiášová, Bejčková, Toušová, Junová, Opavová, Jasanová, Pejšková.
Krajské kolo se konalo v příznivém terénu v Bílině. Zde se dostavilo výrazné zlepšení některých jednotlivců. Korejs se Štěpánkem si zaběhli osobní rekordy na 1500m trati v časech 4:25 a 4:26. Jako 3. za nimi doběhl Krejča s minimální ztrátou desetin. Koulař Kubiš podal skvělý výkon, když překonal hranici 13,5m. Kavina hodil svůj optimální výkon, který byl téměř o metr kratší. Největší mezera se nacházela na skoku vysokém, kde všichni 3 skokani podali poněkud slabší výkon, než na který mají. V celkovém pořadí se Gymnázium Jateční opět umístilo na 1. místě s celkovým součtem 9 092 bodů, s čímž se stalo nejen vítězem v Ústeckém kraji, ale i v celorepublikovém pořadí o 40 bodů před vítězem Libereckého kraje. Probojovali se tak do republikového finále do Břeclavi ve dnech 5. - 6. října.
Dívčí tým bohužel výrazně oslabila marodka, do Bíliny dorazila takřka polovina družstva. V tomto složení se nedalo bohužel na postup ani pomýšlet. Dívky tak obsadily až 6. místo.
Spolu s republikovým finále v Břeclavi došlo také k poklesu volných míst v sestavě. Počet musel být snížen na počet 10 závodníků. Panzner odpadl kvůli nemoci, o zbytku se rozhodovalo losováním, které vyřadilo ze sestavy Lunhula s Krýslem, který se stejně do Břeclavi podíval z pozice fotografa a reportéra.
Los vyhrál Novotný, který měl zaplnit mezeru na nejkratším úseku ve Štafetě B.
Tým do Břeclavi úspěšně dorazil za dozoru trenéra a vedoucího Františka Cermana přímým vlakovým spojením až do Břeclavi. První den sloužil k protažení atletů a k přípravě na soutěžní den. Po vydatném guláši se tým odebral spolu s některými dalšími týmy na ubytovnu v Lanžhotě. Časně ráno se družstvo dopravilo zpátky na stadion a začalo tak klání jako favorizovaný tým. Ve 100m sprintu se představili Štolba s Kavinou v časech 12.00s a 12.10s. Ani jeden se zdaleka nepřiblížil osobnímu rekordu. Na skoku dalekém předvedli skvělé výkony Ščerba s Volkem, když oba překonali hranici 6 metrů. Současně probíhal vrh koulí, kde si Kavina zlepšil svůj osobní rekord výkonem 12.97m, bohužel se nedařilo Kubišovi, který hodil pouze 12.64m. Jeho hned první hod se blížil 14 metrům, bohužel přešlápl, což může mrzet o to víc. Vzápětí se běžel běh na 1500m , kde se prezentoval Štěpánek s Korejsem. U obou došlo ke zlepšení osobního rekordu. Štěpánek 4:22:87 a Korejs 4:24:28. Celý závod běželi naši 2 běžci spolu, závod odvážně odtáhl Korejs a nastolením rychlého tempa se podařilo získat více bodů než na kraji. Na průběžném druhém místě to vůbec nevypadalo z ústeckými gymnazisty špatně. Bohužel, se našemu týmu nedařilo ve skoku vysokém, kde jsme zaznamenali bodovou ztrátu. Tým přesto zvedl hlavu a soustředil se na zbylé disciplíny. Velké zlepšení přišlo na čtvrtce, kde běžel Štolba za 51.67s a Krejča za 52.27s čímž výrazně zlepšil osobní rekord. Závody zakončila štafeta 100m,200m,300m,400m s časem 2:07:13 ve složení Kavina, Volke, Krejča, Štolba. Celé závody se dají hodnotit jako velký úspěch s nešťastným koncem v podobě celkového 8. místa s 8 606 body. Slavnostní vyhlášení vítězů se konalo v městském kině za přítomnosti patronky Báry Špotákové. Fotogalerie ZDE.
Ondřej-Pavel Krýsl

Sportovní den na Jatečce II

Ve středu 16. 9. 2015 se uskutečnil na našem gymnáziu sportovní den. Žáci utkali v několika disciplínách s protivníky ze škol Obchodní akademie Pařížská, SPŠ Resslova a SPŠ Trmice. Školy svedly souboje v těchto sportovních činnostech: chlapci se utkali ve futsalovém turnaji a streetball, dívky ve volejbale a streetball a smíšená družstva v brennallu, štafetě (6 x 600m) a v dovednostech v posilovně (500m veslovací stroj a počet shybů).
Nejúspěšnější školou se stalo naše gymnázium, za kterým se umístila Obchodní akademie Pařížská, na třetím místě skončila SPŠ Resslova a na čtvrtém místě SPŠ Trmice. Sportovní den měl velmi kladný ohlas, jak mezi našimi studenty, tak studenty ostatních škol. A protože se jednalo o přátelské zápolení, všechny školy byly obdarovány za účast stejnými odměnami, školy si odnesly nové volejbalové míče a sady na brennball. Sportovní den byl součástí projektu Gymjat v pohybu, který byl finančně podpořen městem Ústí nad Labem. Děkujeme.

Výsledky:

Futsal Volejbal Brennball Štafeta
Gymnázium Jateční OA Pařížská Gym. Jateční OA Pařížská
OA Pařížská Gym. Jateční OA Pařížská Gym. Jateční
SPŠ Resslova SPŠ Resslova SPŠ Trmice SPŠ Trmice
SPŠ Trmice SPŠ Trmice SPŠ Resslova SPŠ Resslova
Streetball CH Streetball D Posilovna
Gym. Jateční Gym. Jateční SPŠ Resslova
OA Pařížská OA Pařížská Gym. Jateční
SPŠ Resslova SPŠ Resslova SPŠ Trmice
SPŚ Trmice SPŠ Trmice OA Pařížská

Mgr. Jeřábek

Sportovní den na Jatečce

Ve středu 24. června se na naší škole konal sportovní den. Jednotlivé třídy se utkaly v několika disciplínách a rozhodně bylo na co koukat. Pro chlapce byla připravena soutěž ve futsalu, pro dívky soutěž ve volejbale a několik smíšených soutěží – brennball, štafeta, streetball a individuální soutěže v posilování. Vítězové jednotlivých disciplín si odnesli pizzy.
Nejúspěšnějšími třídami se staly třídy 3. C a 2. B, které získaly v celkových součtech nejvíce bodů za umístění. Na dalších místech skončily třídy 3. B a 1. D, které zůstaly jen těsně v závěsu.
V individuálních disciplínách se blýskli mezi chlapci Kavina a Landa, mezi děvčaty Laštůvková a Herrmannová (soutěže ve shybech a na veslovacím trenažéru 500m).
Výsledky:

Streetball Volejbal Štafeta Brennball Futsal
1. místo – 3. C 1. místo – 3. B 1. místo – 1. D 1. místo – 2. A 1. místo – 1. B
2. místo – 1. A 2. místo – 3. C 2. místo – 2. B 2. místo – V5. A 2. místo – 2. B
3. místo – 1. D 3. místo – 2. B 3. místo – 3. A 3. místo – 3. B 3. místo – 3. A

Vodácký kurz - Vltava - červen 2015

Dne 8. 6. se 26 žáků a 3 učitelé směle vydali zdolat známý český tok. V ranních hodinách nastoupili
do vlaku v Ústí nad Labem a i přes výluky na trati šťastni a plni očekávání dorazili do Vyššího Brodu. Po postavení stanů a krátké přednášce o bezpečnosti a teorii kanoistiky od pana
učitele Magasanika jsme se vyzbrojeni novými vědomostmi nadšeni vrhli do lodí. Zpočátku jsme se
na řece pohybovali velmi váhavě, avšak postupem času jsme se s loděmi sžili a naše technika se zlepšila. I přes občasnou nepřízeň počasí jsme si vodácký kurz užili a budeme na něj dlouho vzpomínat.
Anežka Dašková a Šárka Löffelmannová, V6. A

Závod dračích lodí – Den Labe (7.ročník) - květen 2015

Naše škola se již tradičně zúčastnila dalšího ročníku závodu dračích lodí na Labi ve Vaňově.
V letošním roce jsme se přihlásili do školního závodu a účast v něm nám přinesla
1. místo pro družstvo složené ze žáků 1. – 3. ročníků velkého gymnázia a 3. místo pro žáky malého gymnázia. Umístění bylo ohodnoceno jak pohárem a medailemi, tak i skvělými dorty, na kterých jsme
si hned pochutnali.
Možná i proto, že se závod konal v den státního svátku 1. května, nás přišli podpořit někteří rodiče
a postarali se tak o parádní atmosféru, ve které se nám báječně závodilo. Děkujeme!
Fotogalerie ZDE.
Mgr. J. Novodomská, Mgr. F. Cerman

Finále poháru ASŠK ČR ve sportovní gymnastice – 11. 4. 2015

Dne 11. 4. 2015 proběhlo v Praze v gymnastické tělocvičně SK Hradčany republikové finále ve sportovní gymnastice. Součástí závodu byla sestava na kladině, přeskok, sestava na hrazdě a prostná.
Okresním a krajským kolem úspěšně prošla Dana Junová z 1. A. Jako jediná zástupkyně naší školy obsadila v konkurenci 23 závodnic pěkné 7. místo. Foto ZDE.
Gratulujeme!
Mgr. J. Novodomská

PIM – Juniorský štafetový maraton - 8.4.2015

Na 42 kilometrů dlouhé trase spolu ve středu dne 8. dubna bojovaly desetičlenné štafetové týmy středoškoláků z Ústeckého kraje. Běžci se pohybovali na okruhu v centru Ústí, start i cíl byl u kostela Nanebevzetí Panny Marie v těsném sousedství obchodního centra Fórum. Štafeta našeho gymnázia si letos doběhla pro krásné 3. místo, pouhých 6 minut za vítězem. Čas 2:27:27 je zatím ten nejlepší, jaký kdy naše štafeta zaběhla.
O tento výsledek se postarali žáci: Kryštof Korejs (1. A), Václav Poživil (1. D), Bára Heřmánková (1. C), Jan Renner (V5.A), Nikola Dobiášová (1. B), David Štěpánek (1. B), Rozálie Elmanová (1. C), Ondřej Krýsl (1. B), Zdeněk Krejča
(1. B) a Jiří Štolba (1. B).
Všem závodníkům gratulujeme a doufáme, že i v budoucích ročnících štafetového maratonu. Fotogalerie ZDE.
nedají svým soupeřům ani metr zadarmo!
Mgr. J. Novodomská

Lyžařský a snowboardový kurz – leden 2015

V týdnu od dvanáctého do šestnáctého ledna se všechny první ročníky našeho gymnázia (včetně primy a sekundy) vydaly na povinný lyžařský kurz. Cílovou destinací byl velmi oblíbený a známý areál Pec pod Sněžkou v samotném srdci Krkonoš. Po krátkém výšlapu k horské chatě jsme se všichni nedočkavě ubytovali v prostorách velkého penzionu a večer byli rozřazeni do devíti různě výkonnostních skupin. Následující den ráno jsme se s nadšením vydali na nádherně zasněžené sjezdovky. První dva dny nás počasí trochu potrápilo, museli jsme čelit hustému sněžení a mlze, avšak i přes tyto podmínky jsme si chvíle na perfektně upravených tratích užívali. Středeční odpočinkový den byl zpestřen dlouhou procházkou k jedné z horských restaurací, kde jsme si pochutnali na báječných borůvkových lívancích. Neminula nás ani populární koulovačka a bobování v hlubokém sněhu.
Poslední večer strávený v Krkonoších na nás čekala trochu zdlouhavá přednáška horské služby o lavinách. Nepochybuji o tom, že jsme si z ní odnesli důležité informace o chování v krajině s vysokým rizikem lavinového nebezpečí. Páteční ráno odhalilo ve všech velkou únavu, a tak jsme se se zbytky energie naposledy vydali na již nám dobře známé tratě.
Celý týden jsme si náramně užili a odvezli si z něho spoustu hezkých vzpomínek a nových zkušeností.
Rozálie Elmanová, 1. C

Zimní výběrový kurz v Matrei ve východním Tyrolsku – prosinec 2014

Ubytování jen 400 metrů od údolní stanice lanovky v příjemném hotelu a záruka sněhu, kdo by této nabídce odolal?
Již potřetí jsme využili možnosti lyžování a snowboardingu v předvánočním čase a vyrazili jsme do oblasti Grossglockner skiarény v Rakousku. Po celou dobu našeho pobytu nás provázelo sluníčko, jen sněhové podmínky nebyly příliš příznivé. A proto jsme se rozhodli zkusit i svahy na Mölltalském ledovci. A že jsme si je užili, dokazují naše fotografie v galerii společně s obrázky z lyžařského kurzu v Krkonoších ZDE.
Mgr. J. Novodomská

Silný soupeř ve finále volejbalu dívek - 17.12.2014

Ve středu 17. 12. 2014 se naše dívky zúčastnily okresního kola ve volejbale. I když jsme neměli ideální sestavu, stejně jsme si dali za cíl minimálně účast ve finále.  To se nám po dvou výhrách v základní skupině (skóre 2:0 a 2:0) povedlo.  Ve finále jsme ovšem narazili na silného soupeře z druhého gymnázia. O naší prohře 0:2 rozhodla větší vyrovnanost hráček soupeře, které zaslouženě postoupily do krajského finále.
Výsledky:
Gymnázium Jateční – SŠ zdravotnická           2 : 0
Gymnázium Jateční – SŠ Keplerova        2 : 0
Finále:
Gymnázium Jateční – Gymnázium Šmejkala     0 : 2

Soupiska:  Bartoníčková, Černohorská, Čechová, Brychtová, Vacurová, Lipšová, Šebíková, Kopečná.  
Mgr. L. Jeřábek

Corny Cup 2014 – Jatečka převálcovala zbytek okresu!!! - září 2014

Atletického poháru se zúčastnilo jak družstvo dívek, tak družstvo chlapců. Jasnou dominanci obou našich družstev nebylo možné přehlédnout. Obzvláště je potřeba vyzdvihnout družstvo dívek, které totálně ovládlo všechny disciplíny. Dívky vždy obsadily první i druhé místo!!!
Chlapci již tak dominantní pozice nedosáhli, ovšem některé dílčí disciplíny zvládli na stejné úrovni (dálka, 1500m, koule). Obě družstva zaslouženě postoupila do Krajského finále v Bílině.
Družstvo dívek ve složení: Elmanová Rozárie, Puchernová Štěpánka, Kaplanová Martina, Richterová Kateřina, Kopečná Kristýna, Heřmanová Bára, Kubizňáková Nikola, Dobiášová Nikola, Pospíšilová Alžběta, Vobrátilová Gabriela
Družstvo chlapců tvořili: Kubiš Matěj, Kavina Marek, Lunhul Valerij, Volke David, Ozom Bořek, Štěpánek David, Korejs Kryštof, Novotný Martin, Bárta Lukáš, Licek Viktor, Panzner Filip
Mgr. L. Jeřábek

Celkové výsledky OF dívky:  
1.       Gymnázium Jateční 7 149 b.
2.       SPŠ Stříbrníky 3 062 b.
3.       SŠ Zdravotní Palachova 2 909 b.
Celkové výsledky OF chlapci:  
1.       Gymnázium Jateční 8 242 b.
2.       SPŠ Stříbrníky 5 808 b.
3.       SŠST Čelakovského 6 372 b.
   
Výsledky KF dívky:  
1.       G Chomutov 8 080 b.
2.       G J. Jungmanna Litoměřice 7 585 b.
3.       G Jateční Ústí 7 115 b.

Vodácký kurz – červen 2014

Vodácký kurz druhých ročníků (2. B a V6. A) proběhl i tentokrát na řece Vltavě v úseku Vyšší Brod – Boršov u Českých Budějovic.
Cesta vlakem uběhla poměrně rychle a bez komplikací, i když jsme měli plné ruce našich zavazadel.
Po příjezdu do Vyššího Brodu jsme se porozhlédli po kempu, který se začal rychle naplňovat ostatními školami, a vybrali si ta nejlepší místa pro naše stany.
Jakmile jsme se ubytovali, vyzvedli jsme si z místní půjčovny vše, co jsme v následujících dnech potřebovali ke splutí řeky, tzn. lodě, pádla, barely a vesty. A výcvik na relativně klidné vodě mohl začít. Předcházela mu ovšem nejdříve teorie na suchu smiley. Po získání základních vědomostí se všichni směle vrhli na vodu a začala praktická část výcviku.
Následující dny už byly ve znamení nejen aktivního sjíždění jednotlivých úseků řeky, ale především pohody a dobré nálady. V cestě nám sice stálo několik jezů, ale i s těmi jsme si hravě poradili, jak dokazují fotky v naší galerii.
Mgr. J. Novodomská

V POŘADÍ 6.ZÁVOD DRAČÍCH LODÍ - květen 2014

Ve dnech 2. a 3. 5. 2014 se naše škola opět zúčastnila závodu dračích lodí ve Vaňově.
Závod základních škol proběhl ještě za poměrně příznivého a teplého počasí v pátek dopoledne.
Žáci tříd primy, sekundy a kvarty bojovali srdnatě s posádkami ostatních škol a odměnou za 5. místo (z celkového počtu 11 soutěžících) jim byl nejen pohár, ale i dort, na kterém si všichni pochutnali.
Kolem poledne se počasí rychle a výrazně zhoršilo, a tak při odpoledním tréninku žáků velkého gymnázia už všem cvakaly zuby zimou. Ani při samotném veřejném sobotním závodě nebylo počasí o moc lepší, teplota vzduchu se pohybovala kolem 7 stupňů. Naštěstí nepršelo a dobrou náladu nám nezkazilo ani studené počasí.
Na start se postavilo celkem 36 posádek a naše mužská posádka, které velela jediná žena ve funkci bubenice, se umístila na krásném 19. místě. Fotogalerie k akci ...
A příští rok? Jedeme zase!
Mgr. Jitka Novodomská

Juniorský maraton - 15.4.2014

Juniorský maraton proběhl letos dne 15.4.2014. Štafetový závod se konal v Ústí nad Labem u obchodního centra Forum v ulici U Kostela na okruhu o délce 700 metrů. Závodu se účastní vždy družstvo o 10 členech, přitom minimálně tři úseky (konkrétně 3., 5. a 7. úsek) musí běžet dívka. Každý z běžců zdolává shodně 4200 metrů, absolvuje tedy 6 kol.
I  když  naše štafeta letos dosáhla lepšího času než v loňském roce (5. místo, 03:09:31), obsadila v silné konkurenci 15 škol Ústeckého kraje nakonec 10. místo s časem 02:59:40. Fotogalerie k akci ...
To znamená, že do příštího ročníku musíme pilně trénovat!
Mgr. Jitka Novodomská

Lyžařský kurz - leden 2014

Naše cesta na lyžařský kurz do Pece pod Sněžkou začala kolem poledne. Téměř čtyřhodinová jízda ubíhala jako voda. Společně s mými spolužáky na tuto cestu rádi vzpomínáme, protože jsme se těšili, až naše ztuhlá těla okusí ledovou chuť pádu do sněhu. Po příjezdu nás čekal nejprve pěší výstup na chalupu. Naštěstí bez zavazadel, ta nám odvezla rolba. Pak už jen ubytování, seznámení s týdenním programem a večeře.
První den nás učitelé rozdělili do příslušných skupin. Každý z vyučujících měl vlastní způsob výuky, bez ohledu na to, zda jsme si vybrali lyže nebo snowboard. Po každém výcviku nás čekalo řádné občerstvení a odpočinek. Námaha ze svahu byla znatelná na nás všech. Den ode dne se ale technika jízdy zlepšovala stejně jako vztahy mezi námi. Sněhu postupně přibývalo, zvyšoval se také počet zážitků. Pády už tolik nebolely, a proto jsme si začali užívat největší zábavu právě na sjezdovkách.
Tento týden utekl díky nabitému programu, našim učitelům a společnosti nových přátel velmi rychle. Všichni jsme se blíže seznámili, a to nejen my žáci mezi sebou, ale také žáci s učiteli.

Tomáš Janata, 1. A        ... fotogalerie ZDE

Vítězně v okresním finále ve volejbale chlapců - 11 2013

V pondělí 18. 11. jsme se zúčastnili OF ve volejbale chlapců. Po loňském roce, kdy naši školu opustili opory Švingr, Novák, Kučera,…atd., kteří měli zkušenosti z juniorské volejbalové extraligy, jsme si moc šancí nedávali. Další ranou, se pro nás stalo onemocnění Tomáše Kočárníka, který měl patřit mezi hlavní tahouny družstva. Poskládali jsme tedy úplně nový tým – téměř bez zkušeností. Hned v prvním zápase jsme narazili na největší favority na celkové vítězství SŠEAS ze Stříbrníků a i díky naší nervozitě a tápání jsme prohráli celkem hladce 0:2 (6:15, 12:15). Nicméně s každým dalším odehraným setem jsme získávali více jistoty a sebedůvěry. V dalším zápase jsme porazili jednoznačně SŠ Keplerova 2:0 (15:6, 15:5). Díky této výhře jsme postoupili do semifinále, kde na nás čekalo domácí družstvo z Panského dvora. I přes nevoli zaplněné tribuny jsme domácí překvapili dobře organizovanou hru, bez výraznějších chyb a celkem v klidu vyhráli 2:0 (15:10, 15:10). Ve finále jsme opět narazili na naše přemožitele z prvního zápasu SŠEAS. Na rozdíl od prvního zápasu jsme soupeři nedali šanci. Přesně jsme dodrželi domluvenou taktiku, vyvarovali jsme se zbytečných chyb a zvítězili jsme poměrně zaslouženě 2:0 (15:11, 15:13).
Družstvo tedy postupuje do krajského finále.
Sestava: Matoušek, Helvich, Bárta, Kužela, Petr, Nejedlý, Tuzar, Brom

Mgr. Luboš Jeřábek

Vodácký kurz  - Vltava 2013

Celý školní rok jsme se všichni hodně těšili na vodácký kurz. A znáte to, když se hodně těšíte, vždycky se něco pokazí. Z nebe se koncem května začala valit voda dešťová a ta nám postupně brala všechny naděje, že tu v řece v červnu pojedeme.
 A přesně to se stalo. Vody bylo všude tolik, že jsme se na tu naši nakonec  nevydali. Verdikt zněl jasně. Voda se odkládá na září. Paráda! Prázdniny před námi a hned v září, kdy všichni musí do lavic, my - teď už studenti 3. B, zasedneme pěkně do člunů. Takže AHOOOJ!
Hm, je září, počasí šílené, prší a prší, zima jako v říjnu a já se jako každý ze třídy balím a modlím, abych tu zimu přežila. Rodiče mě děsí, že to nezvládnu, že zmrznu, že budu brečet. A přemlouvají mě, ať zůstanu raději doma. „Jestli chceš, tak jeď, ale pak nám nevolej.“ Všechno jsem si zabalila. Protože jedu vodu poprvé, tak těšení a touha poznat něco nového jsou silnější než strach i obavy.
 Sraz jsme měli na nádraží. Každý z nás měl hromadu věcí, těžké batohy, ale i úsměv na tváři. Cesta vlakem byla zdlouhavá a vyčerpávající. Počasí žádný zázrak. Stále jsme se ale všichni těšili, až dorazíme a konečně si vyslechneme, jak se věci budou dít.
V prvním kempu se nám líbilo. Ale to stavění stanů. Ach jo, každé ráno je skládat a k večeru zase stavět! To bude něco. Nasadit vesty, rychle pro pádla a jdeme si vyzkoušet, jaké to je v kánoi. Ruce nás bolí už po prvních záběrech. A to máme jako udělat denně 15 kilometrů? Ne jako, doopravdy! No to nedáme! To nepřežijeme! První nácvik nás velmi unavil. Udělali jsme si jídlo na vařiči a šli se rychle zahřát k ohni. Pan učitel Magasanik nám zahrál na kytaru a my ho zpěvem doprovázeli. Moc hezký večer a já byla dojatá, že jsme se takhle hezky sešli pohromadě.
 Večer romantika a pak drsné ráno. Vylezli jsme ze stanu zlámaní. Rychle něco sníst a hop do kánoe. První jez byl nejhorší.  Až na pár výjimek jsme ho ale všichni zvládli. Znavení, vyčerpaní, promrzlí a hladoví jsme se modlili, ať už je ten den za námi. Počasí nám nepřeje, ale my stále doufáme, že ve středu se slunce ukáže. A tak se i stalo. Štěstí se na nás usmálo a my nabití energií sjíždíme další jez. Pan Magasanik nám ukazuje, jak se to dělá. Paní učitelka  Novodomská  fotí a my se snažíme co nejvíce se usmívat do objektivu, i když se nám to moc nedaří. Třídní Jeřábek nás popohání, ať nás nikdo nepředhoní. Je zábava a my si užíváme vodu v plném proudu.
 Hrajeme hry, kdo dřív koho vyklopí, koupeme se ve Vltavě a těšíme se na večer, až usedneme zase k ohni. Prošli jsme se Českým Krumlovem, kde jsme dostali rozchod. Večer je Krumlov vážně nádherný. Rozdělili jsme se do skupin a každý si dělal, co chtěl. Většina z nás šla ale na pořádné jídlo.  Učitelé každého odměnili brambůrky, čokoládou a tatrankou. Když jsme se společně vraceli zpátky do kempu, vzali jsme to zkratkou. Raději jsme si  zpívali, abychom se nebáli. Poslední den byl nejhezčí. Voda nás táhla ke konci. Cestou jsme se zastavili pro vynikající placky, zase to jídlo.
 Opět jsme si potvrdili, že v nejlepším všechno končí. Vracíme pádla, vesty a barely. Čistíme kánoe a nechce se nám zpátky domů. Cestu vlakem  z nás někteří prospí. Píšeme rodičům zprávy, nejdůležitější  o tom,  co si přejeme mít doma uvařeno.
Kurz rychle utekl. Byla to pořádná bojovka. Voda nám dala hodně zabrat. Přesto na ni budeme vzpomínat jen v tom nejlepším. My a naši učitelé jsme byli prostě skvělá parta. Za sebe  i za celou třídu si troufám říct, že to byl ten nejlépe odstartovaný školní rok, jaký jsme si kdy mohli přát. Teď už jsou z nás vodáci! Tak příští rok znovu AHOOOJ….

Dáša Löblová, 3. B             ... a tradičně fotogalerie z akce

Naše studentky zazářily na ME v karate v Rakousku

Burýšková a Teufelová pomohly české reprezentaci k prvenství mezi státy.
Šárka Burýšková Vicemistryně Evropy v kumite žen nad 68 kg. Zuzana Teufelová druhá Vicemistryně  Evropy v kumite žen do 68kg.
Vicemistryní Evropy EGKF se stala Šárka Burýšková, která našla svou jedinou přemožitelku ve finálovém duelu, tradičně opět v další české závodnici, Radce Krejčové. S tou stále soupeří o přední příčku na domácích i mezinárodních šampionátech. Stříbrnou medaili tady vybojovala v kategorii kumite žen +68kg. Další evropskou medailistkou se stala Zuzana Teufelová, které se podařilo vybojovat třetí místo, na této exponované soutěži, v kumite žen -68kg (dokázala udržet svou váhu na uzdě a tak se nesetkala se svou klubovou kolegyní Burýškovou ve stejné kategorii).
„Bylo to hodně těžké, balancuji na této váze se střídavým úspěchem a místo společných večeří jsem raději šla na procházku …“, svěřila se Teufelová, která ze strategických důvodů šla o váhu níž. Té v postupu do finále zabránila jen rakouská závodnice.
Do svého zisku si ještě ústecké závodnice připsaly stříbrnou pozici za finálový duel v kumite družstev žen. Pokořit je dokázal pouze domácí rakouský tým.

GRATULUJEME !!!       ... a malá fotogalerie

5.ročník Závodu dračích lodí ve Vaňově

První květnovou sobotu (4. 5. 2013) se konal 5. ročník „Závodu dračích lodí“ ve Vaňově a naše škola zúčastnila již po čtvrté.
I v letošním roce jsme se probojovali do finále D, kde jsme obsadili 4. příčku. V celkovém pořadí se jednalo o 19. místo z  35 posádek, což je velmi slušný výsledek vzhledem k naší mladé a nezkušené posádce, která se každý rok obměňuje.
Letos byl premiérově zařazen i 1. ročník „Závodu dračího potěru“, závodu pro posádky základních škol, který proběhl 3. 5. dopoledne. Žáci kvarty a tercie vybojovali krásné 3. místo. Odměnou jim byl výborný dort a pohár.

Jitka Novodomská        Fotogalerie ZDE

Republikové finále - plavání

Naše škola se letos úspěšně zúčastnila středoškolských závodů v plavání. V okr. kole chlapci s přehledem obsadili první místo. Dívky skončili o pouhý bod na místě druhém, bohužel i tak nevyužili možnost účasti v krajském kole. Krajské kolo se uskutečnilo v Litoměřicích 21. listopadu 2012.
Cíl byl jednoduchý, a to hladce postoupit na republikové finále. Našeho úkolu jsme dosáhli na výbornou. S vysokými ambicemi na první příčku chlapci, pod vedením coache F. Cermana, odjeli na republikové finále do Jindřichova Hradce 28.1.2013. Cesta byla zdlouhavá a únavná.
Zázemí pro sportovce bylo připraveno na dobré úrovni. Chlapci však nebyli ve formě, probíhala u nich totiž momentální relaxační tréninková fáze, kdy takřka neplavali i tak však první závod tedy kraulová štafeta na 300 metrů zaznamenala úspěch v podání vítězství rozplavby, bohužel v nadcházející rozplavbě nás porazilo jiné družstvo byli jsme smutní, protože jsme věděli, že v přímém souboji by jsme si prvenství pohlídali. Další se předvedl nejstarší člen výpravy a znakařský specialista Adam Liška, který prokázal svoje kvality a ukázal přihlížejícím, jak se plave na špičkové úrovni. Následoval motýl, kde nás reprezentovaly dva odchovanci ústeckého plavání Vojtěch Franz a Matej Lank, zejména od druhého se očekávalo medailové umístění, jedná se totiž o finalistu z českého mistrovství. Oba se však nepotkali s formou a sledovali jen záda rekordmana dorostu ČR. Jako další se předvedl prsařský specialista Daniel Kraus, který na závody odjížděl s chřipkou a v nedávné době doléčil zranění, v těsném finiši dohmátl na 4. Místě, do finále byl však kvalifikován s třetím nejlepším časem Na poslední individuální distanci se předvedl borec zaměřující se na rychlý kraul Patrik Brož, který byl taktéž suverénním favoritem, ale bohužel jeho rychlý závod mu nevyšel a skončil až na 5. Příčce. Další v této distanci se ukázal jediný neplavec v teamu Jan Pittner, jenž se za své výkony nemusel vůbec stydět. Nyní se blížil závěr soutěže a poslední disciplína polohová štafeta na 200 metrů, už nebyla v rukou našich reprezentantů. Opět po nepřímém boji, s družstvem Nového Jičína, nyní však chlapci předvedli své kvality a nechali všechny své soupeře za sebou, bohužel družstvo Jičína i tak bodově skončilo na prvním místě a na nás zbylo ‘‘pouze‘‘ stříbro. I tak je to však obrovský úspěch pro naši školu, kdy v předešlých letech obsadili chlapci bronz. Tak příští rok to bude už vytoužené zlato.
                              
Diablo, alias D.K.

Juniorský štafetový maraton

V rámci RUNCZECH proběhl 9. 4. 2013 v centru Ústí nad Labem „Juniorský maraton – Běžíme pro Evropu“. Naše škola se této akce zúčastnila po třetí a letos jsme z 11 soutěžních družstev obsadili 5. místo. Už se těšíme na jaro, abychom mohli začít trénovat na příští ročník.

Mgr. J. Novodomská       Fotogalerie ZDE

Lyžařský kurz - Rakousko

Ráno 14. 12. 2012 začalo pro několik studentů a dvojici odvážných učitelů našeho gymnázia (J. Novodomská a R. Havlík) úplně jinak, než rána jiných všedních dnů. Odjížděli jsme totiž na výběrový lyžařský kurz do Rakouska.
Úspěšně jsme překonali téměř desetihodinovou cestu autobusem, k večeru se ubytovali v hotelových pokojích a pak už jsme se jen těšili na nadcházející den.
Hned z rána jsme vyráželi na lyže a snowboardy. Kromě odpočinkového pondělního odpoledne, kdy jsme se vydali na prohlídku městečka Matrei, jsme na sjezdovkách trávili celé dny. Počasí nás ze začátku trochu vyplašilo, ale bylo to asi jen proto, abychom se mohli těšit na zbytek pobytu, kdy bylo nádherně a slunečno. Nic nám tedy nebránilo naplno si užívat skoro prázdné sjezdové tratě.
Cesta zpět byla také dlouhá, ale o poznání klidnější, protože na nás dolehla únava předešlých dnů.
Myslím, že jsme si kurz všichni užili a domů jsme si přivezli nové zážitky a vzpomínky.

Charlene Urychová, 2. C     Fotogalerie ZDE

Corny  cup, atletické závody 2012 naše účast , umístění, hodnocení.

Naše škola se letos opět úspěšně zúčastnila největších středoškolských závodů v atletice, CORNY CUP .
V okr. kole dívky i chlapci s přehledem obsadili první místo.
Krajské kolo se uskutečnilo v Bílině, dívky obsadili 3. místo, chlapci 1. místo a vybojovali si následný postup na republiku.
Republikové finále  finále proběhlo 8. a 9.. října v Břeclavi,  odjezd vlakem v pondělí  ráno z Ústí  a následný  návrat v úterý večer kolem 21 hodiny.
V Břeclavi bylo hodně škol, které se věnují atletice intenzivně každý den, obzvláště v některých menších městech je atletika velmi oblíbená. Často tam mají výborné zázemí a skvělé tréninkové možnosti a tak se tam pro některé studenty atletika stává sportem číslo jedna.
Do Břeclavi přijela závodníky povzbudit a motivovat naše olympijská vítězka Barbora Špotáková, studenti s ní mohli podebatovat nebo ji požádat o autogram. Její návštěva byla velmi příjemným zpestřením.
Závod v Břeclavi jsme zahájili dobře, nadstandardní výkon jsme zaznamenali v kouli u Vráti Bejčka, velmi dobře skočil do dálky Jakub Russ.
Naše atletické stálice Jirka Svítek a Václav Čermák na  nás také podrželi a jejich výkony nám přinesly slušný bodový zisk.
Už to začínalo vypadat, že bychom mohli letos proniknout do první desítky, ale bohužel zřejmě chlad a nervozita při skoku vysokém nás vrátili zpět na zem. Výška se nám nepovedla, bodový zisk zde byl minimální.
Nicméně už jen to, že jsme vyhráli okresní kolo, krajské kolo a na republice obsadili šestnácté místo mezi všemi středními školami v ČR hodnotím jako úspěch a rád bych poděkoval všem studentům a studentkám, kteří se jednotlivých kol zúčastnili a reprezentovali tak skvěle naši školu. Fotogalerie ZDE.
Mgr. František Cerman, učitel   

4. ročník Závodu dračích lodí ve Vaňově

se konal v sobotu 5. 5. 2012.
Této akce se naše škola zúčastnila již potřetí. Na lodi školu reprezentovali 2 učitelé (J. Novodomská a F. Cerman) a 19 žáků 2. a 3. ročníků.
Od rána bylo krásné počasí, ale kolem 15h se zatáhlo a začalo pršet, takže při poslední jízdě ve finále D jsme už zmokli. Ale celkový dojem byl kladný a to je důležité :-). Už připravujeme posádku pro příští ročník!

Foto z akce ZDE

Gymnázium Jateční konečně využilo domácího prostředí

V pondělí 12.12.2011 naše Gymnázium hostilo kvalifikační skupinu ve florbalu. Po dlouhé době jsme turnaj odehráli ve vlastní hale. K vidění byly velmi kvalitní zápasy, neboť los svedl dohromady do skupiny rovnou tři největší kandidáty na postup. Po výborných výkonech v základní skupině, postoupili chlapci do semifinále. Zde po tuhém boji, avšak zaslouženě, vyhráli 1:0 a zajistili si místo ve finále turnaje. Samotné finále se změnilo v přestřelku, ale naši střelci byli přeci jen aktivnější a nakonec zvítězili 10:7. Z prvního místa postupují do finálové skupiny Ústeckého kraje.
Sestava: Janák, Pražan, Vrba, Zdvořáček, Brom, Pittner, Huhnel, Barač, Rahm, Kopecký, Kubiš, Kučaba, Čáp, Žitka, Herna, Křížek

Výsledky:
Sk. A

  SŠ Keplerova G.Jateční OA N.Odboje pořadí
SŠ Keplerova ---- 1:3 3:0 2.
G.Jateční 3:1 --- 7:1 1.
OA N.Odboje 0:3 1:7 ---- 3.

Sk. B

  SPŠ Resslova SŠ Zdravotní SPŠ Stará pořadí
SPŠ Resslova --- 1:0 2:1 1.
SŠ Zdravotní 0:1 --- 1:3 3.
SPŠ Stará 1:2 3:1 --- 2.

Semifinále:
G. Jateční – SPŠ Stará   1 : 0                 SPŠ Resslova – SŠ Keplerova  0 : 1
Finále:
G. Jateční – SŠ Keplerova 10 : 7

Další úspěchy v krajském finále stolního tenisu

Na konci října odjela družstva chlapců a dívek reprezentovat naší školu, do Litoměřic, na krajské finále stolního tenisu. Postup si zajistila v okresním kole, kde naprosto jednoznačně přehrála všechny své soupeře a bez jediné porážky slavila postup. Taktéž v Litoměřicích si vedla velmi úspěšně. Chlapci dokázali překonat všechny své soupeře a dotáhli svou snahu až do vítězného konce a děvčata zůstala těsně pod vrcholem, když ve finále nestačila na soupeřky z Děčína. Vítězná družstva si vybojovala start na Mistrovství republiky – ovšem naši chlapci jsou starší, než povolují regule mezinárodní soutěže, tudíž jsme právo startu přenechali jiné škole. I tak se jedná o krásný výsledek, ke kterému naším studentům gratulujeme.
Družstvo chlapců:  Víťa Karásek, Ondra Fiklík, Standa Gajdoš
Družstvo dívek:  Kája Formánková, Lucka Lhotáková, Nina Andresová

Výsledky chlapci:
1. místo – Gymnázium Jateční Ústí nad Labem

2. místo – Gymnázium Chomutov
3. místo – Gymnázium Bílina
Výsledky děvčata:
1. místo – Obchodní Akademie Děčín
2. místo – Gymnázium Jateční Ústí nad Labem
3. místo – Gymnázium Litoměřice
 

Jatečka slaví úspěchy i ve světě

V australském Gold Coast se ke konci října uskutečnilo mistrovství světa ve  sportovním aerobiku. Naše škola zde měla zastoupení tří studentek – Adéla Samešová, Monika Cermanová a Barbora Poulová. Děvčata se poprvé zúčastnila takové soutěže v kategorii seniorů, ovšem rozhodně se nejedná o nezkušenou trojici – v loňském roce se děvčata zvítězila na MS juniorek. Své zkušenosti dokázaly holky prodat i v Austrálii, kde vybojovaly ve velké konkurenci 12 zemí, po perfektním výkonu skvělé 2. místo.
Výsledky: 
1.místo Czech Republic - Fitness Center Báry a Hanky Šulcové
2.místo Czech Republic - Aerobic Junior Club I. Mrňákové Ústí n.L.
3.místo Fisaf Belgium – Atletica

Děvčatům k úspěchu gratulujeme - fotogalerie k akci ZDE.

Gymnázium Jateční přivezlo z Bíliny postup do republikového finále v atletice - 26.9.2011

Krajského finále o atletický pohár se za naší školu zúčastnila družstva dívek i chlapců. Obě družstva suverénně ovládla okresní finále v Ústí a vysoké ambice měla i v Bílině.

Obzvláště chlapci přijeli s touhou probojovat se do Břeclavi na republikové finále a od začátku soutěže šli odhodlaně za svým cílem. V jednotlivých disciplínách dokázali několikrát zvítězit nebo se umístit na medailových pozicích, což vedlo k celkovému vítězství, tudíž i k vysněnému postupu na republiku.

Podrobněji a s výsledky ZDE.

Úspěch Gymnázia Jateční v Ústeckém půlmaratonu

Ústí nad Labem, 18. září 2011: Letošní debutant v silničních vytrvalostních bězích, Volkswagen Ústecký 1/2Maraton, měl obrovský úspěch.

Soutěžních běhů se zúčastnilo 1250 běžců, kapacita byla vyprodána už před dvěma týdny.

Naše škola vyslala své zástupce do štafetového závodu. Barvy gymnázia hájili: Dominik Lácha 4. B, Šimon Branda 2. A, Jonáš Ehrlich V7. A a Tomáš Slavík taky V 7. A.

A hájili je více než úspěšně – mezi ostatními školami nenašli přemožitele a jednoznačně zvítězili. Mezi všemi štafetami (včetně veřejnosti) skončili na 2. místě.

Výkon více než obdivuhodný, vzhledem k počasí – nepršelo pouze na startu. Například Tomáš Slavík si na trati užil průtrž mračen.

Výsledky SŠ
1.místo Gymnázium Jateční 1:40:38
2.místo Gymnázium Stavbařů 1:46:30
3.místo SŠ Zdravotní 1:47:01

Výsledky celkově
1.místo ENI 1:38:43
2.místo GYMJAT 1:40:38
3.místo Prasklý baňky 1:44:42

 

Zobrazit