Poslední úprava: Svoboda dne 9.10.2018

DOBROVOLNÍCI GYMJAT – 2016/2017
Dobrovolnictví má u nás na gymnáziu dlouholetou tradici (předvánoční projektové Dny dobra, cena VIA BONA,…). Jaké novinky tedy přinesl školní rok 2016/2017? Od září 2016 pracuje na škole tým stálých dobrovolníků Gymjat, kteří se věnují charitativní činnosti pravidelně a pomáhají v následujících organizacích:
Centrum pro zvířata v nouzi
-    celkem 9 dobrovolníků, převážně ze třídy 1.B
Centrum pro integraci cizinců
-    celkem 8 dobrovolníků z různých tříd
Azylový dům Ústí nad Labem + Člověk v tísni
-    celkem 3 dobrovolníci z V7.A
Domov dětí a mládeže Střekov
-    celkem 4 dobrovolníci z 1.B
Výtvarně - sociální dílna Všebořice - 1. pololetí
-    celkem 3 dobrovolníci z V6.A
Tyfloservis  -  2. pololetí
-    celkem 3 dobrovolníci z V6.A
Pomoc rodině s handicapovaným Michalem
-    celkem 6 dobrovolníků z V3.A
Dobrovolnické centrum – Domov pro seniory Orlická – 2. pololetí
-    celkem 4 dobrovolníci z V5.A
ZOO Ústí nad Labem – 2. pololetí
-    celkem 2 dobrovolníci z 1.C
Celostátní dobročinné sbírky a akce
-    72hodin, Bílá pastelka, Národní potravinová sbírka, Sněhuláci pro Afriku,…
-    celkem 32 dobrovolníků z různých tříd


Potravinová sbírka 2018

Dobrovolníci naší školy se účastnili dne 8. 9. 2018 sbírky, kterou pořádala Národní potravinová banka
dne 8. 9. od 8.00 do 18.00 hod ve všech prodejnách Kaufland u příležitosti začátku školního roku. Potraviny, hygienické a školní potřeby, které byly v průběhu sbírky vybrány, jsou určeny pro potřebné občany, kteří jsou klienty organizace Spirála.
Seznam zapojených dobrovolníků:
Barbora Kimlová, Karolína Uhlířová, Karolína Malá, Zuzana Hudská, Klára Žižková, Daniela Patzeltová,    
Tereza Bolinová, Klára Švejdová, Marek Heide
Poděkování najdete ZDE.
Mgr. Skalská


DÍKY CHARITATIVNÍMU JARMARKU POMŮŽEME ČÁSTKOU 12 556 Kč

Velké poděkování patří všem, kdo se podíleli na organizaci této dobročinné akce (číst dále), i vám, rodičům, učitelům a žákům, kteří jste si dárečky na charitativním jarmarku koupili. Podařilo se nám vybrat úžasnou částku 12 556 Kč. Předávání šeků rodinám s handicapovanými dětmi sledujte na webu školy.
Mgr. Zdeňka Neubauerová


Poděkování spolku SPIRÁLA při "Národní potravinové sbírce"


PODZIMNÍ SRDÍČKOVÉ DNY

V týdnu od 18.9. do 22.9.2017 pomáhalo 11 našich dobrovolníků při organizaci Srdíčkových dnů - celostátní veřejné sbírky na pomoc vážně nemocným dětem.
Našim studentům se prodejem magnetek a přívěsků s logem Život dětem podařilo vybrat částku 7 942,-  Kč.
Velké poděkování patří studentům ze tříd 2.B, V6.A a 4.A, konkrétně Martinu Komínovi, Marku Pechovi, Tereze Kotlíkové, Natálii Strnadové, Josephu Kulesovi, Kryštofu Besserovi, Simoně Murgové, Nikole Moravcové, Kristýně Prachařové, Tomáši Riedlovi a Vendule Kejřové. Poděkování ZDE.
Více informací o tom, kde peníze ze sbírky pomáhají, najdete na www.zivotdetem.cz nebo www.twitter.com/Zivotdetem
Mgr. Zdeňka Neubauerová


SPOLUPRÁCE S NADAČNÍM FONDEM PLAMÍNEK NADĚJE
– 3. CHARITATIVNÍ BĚH

Příkladem další spolupráce našeho gymnázia a NF Plamínek naděje byl 3. charitativní běh na pomoc postižené Aničce Fišerové.
Celkem osm dobrovolnic ze třídy V5.A pomáhalo v sobotu 22.4.2017 s jeho organizací.
Velké poděkování patří K. Augstenové, T. Krečové, N. Moravcové, A. Muchové, S. Murgové, K. Otáhalové, A. Trojanové a P. Satkové. FOTO + Plakát k akci + Poděkování od pořadatele
Mgr. Zdeňka Neubauerová


JARNÍ SRDÍČKOVÉ DNY

V týdnu od 20.3. do 24.3.2017 pomáhalo 17 našich dobrovolníků při organizaci Srdíčkových dnů - celostátní veřejné sbírky na pomoc vážně nemocným dětem.
 Našim studentům se prodejem předmětů s logem Život dětem podařilo vybrat částku 10 674,- Kč. Velké poděkování patří Jaroslavu Dobiášovi, Janu Koudelkovi, Michalu Vaňurovi, Simoně Murgové, Nikole Moravcové, Lucii Hájkové, Michell Rennerové, Markétě Koreňové, Anně Janovcové, Tomáši Riedelovi, Viet Nga Tranové, Anně Chodovské, Tereze Fidlerové, Barboře Hájkové, Lucii Lichtenbergové, Kristýně Dandové a Denise Švirlochové.
Více informací o tom, kde peníze ze sbírky pomáhají najdete na www.zivotdetem.cz nebo www.twitter.com/Zivotdetem + PODÉKOVÁNÍ

Mgr. Zdeňka Neubauerová


Eliška děkuje za víčka...

Moc děkujeme, že myslíte na naši Elišku a pomáháte nám sbírat víčka....“ Tuto zprávu poslali rodiče Elišky, pro niž jsme na konci roku 2016 pořádali sbírku víček. Předání proběhlo ve středu 22. února za účasti zástupců tříd, které se sběru účastnily nejaktivněji. Tímto zároveň gratulujeme třídám V5.A a V4.A, které byly nejproduktivnější a podařilo se jim dohromady nastřádat přes 27 kg víček z celkového množství 57 kg. Nasbíraná víčka pomohou Elišce financovat ozdravný pobyt. FOTO - Eliška + předání víček


Sněhuláci pro Afriku

Oslovila nás celostátní charitativní akce Sněhuláci pro Afriku, jejíž cílem je podpořit vzdělávání dětí v africké Gambii. Naši studenti z V3.A, V5.A a 1.B si při stavění sněhuláků dne 9.1.2017 užili spoustu legrace a přispěli částkou 1 300,- Kč, která byly zaslána na konto společnosti Kola pro Afriku. Více na www.snehulaciproafriku.cz + plakát z akce + potvrzení o platbě
Fotografie z akce : Mgr. Zdeňka Neubauerová


Celkem 19 našich žáků vyšlo 12. října 2016 do ústeckých ulic s cílem podpořit 17. ročník charitativní sbírky BÍLÁ PASTELKA

Jako dobrovolníci prodávali bílé pastelky a přispěli tak na podporu speciálních služeb pro nevidomé a slabozraké.
Poděkování za tuto dobrovolnickou činnost patří M. Heidemu (V5.A), J. Kohoutovi (V5.A), J. Lickovi (V5.A), M. Vachtovi (V5.A), T. Krečové (V5.A), A. Muchové (V5.A), L. Hájkové (V5.A), A. Novotné (V5.A), J. Truhlářovi (V6.A), L. Centnerové (V6.A), K. Businské (V6.A), N. Schaidtové (V6.A), P. Hnátkové (1.B), L. Mládkové (1.B), V. Sasovi (1.D), D. Černilové (1.D), E. Baranové (2.C),  A. Havlujové (3.A) a K. Hejnové (3.A).
Mgr. Zdenka Neubauerová

POMOC PŔI NÁRODNÍ POTRAVINOVÉ SBÍRCE 2016

V sobotu 12.11.2016 zajišťovali dobrovolníci našeho gymnázia pomoc při celostátní Národní potravinové sbírce v řetězcích Lidl a Albert. Většina z nich spolupracovala s Centrem krizové intervence, pro které se podařilo vybrat více než 450 kg potravin pro lidi v tíživé životní situaci.
Poděkování patří Lee Centnerové (V6.A), Natálii Schaidtové (V6.A), Jakubu Truhlářovi (V6.A), Kateřině Otáhalové (V5.A), Nele Jasanové (2.A) a Marcele Martincové (2.A).
Mgr. Zdenka Neubauerová                                                          Dokumenty: Poděkování škole, foto1, foto2

"Ukliďme svět" - 22. 9. 2016

Akce "Ukliďme svět" pod záštitou DDM se tentokrát konala 22. září 2016 v Krásném Březně. Počasí nám přálo, sešli jsme se v hojném počtu, z toho téměř 60 žáků našeho gymnázia.
Od zastávky Dvojdomí jsme vyrazili v 16 hodin uklízet do lesa.
Po příchodu a krátké instruktáži co a jak sbírat či nesbírat, jsme od pořadatelů obdrželi pracovní rukavice a pytle, do kterých jsme dávali nalezené odpadky.
Za necelé dvě hodiny se nám podařilo uklidit velkou část údolí Dobětického potoka. Za odměnu jsme pak mohli posedět u ohně a opéct si buřty.
Nakonec jsme se všichni rozloučili a spokojeni se vrátili domů s pocitem dobře odvedené práce.
Foto ZDE
Mgr. Petrová

Zobrazit