Poslední úprava: Svoboda dne 20.1.2014

SONÍCI

jsou flétnovým orchestrem Gymnázia v Jateční ulici a svou činností podporují a rozšiřují výuku hry na zobcovou flétnu, která je po mnoho let součástí hudební výchovy na této škole. Orchestr vznikl před více než deseti lety a za dobu jeho existence jím prošlo mnoho desítek žákyň a žáků gymnázia.
Repertoár orchestru není stylově vyhraněný. Hrajeme melodie ze známých filmů (Růžový panter, Shrek, Mission Impossible, Pán prstenů, Star Wars), hity z velkých muzikálů jako Cats, My Fair Lady či West Side Story. Na programu koncertů míváme další známé světové i české písně (Amazing Grace, Ty Velické zvony a mnohé jiné).
Flétnový orchestr v současné době chystá program založený především na irských a skotských motivech v hudbě.  Protože letošní rok byl vyhlášen rokem české hudby, zařadí flétnový soubor do programu také úpravy oblíbených českých písní a skladeb z oblasti folklorní, folkové a populární hudby.
Flétnový soubor Soníci dlouhodobě spolupracuje s několika hudebními tělesy v Ústí nad Labem (Bendův komorní orchestr, Ústecký pěvecký sbor). V nedávné době vystoupením podpořil některé další instituce (Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, Oxford University Press nebo Česko-francouzský klub).
Orchestr pravidelně vystupuje na řadě akcí a míst v Ústí nad Labem a jeho okolí (Velké Březno, Muzeum, Zubrnice, Větruše, Kulturní nebo Národní dům, Kostel Nanebevzetí Panny Marie, kostely v Řehlovicích či Dubičkách). Během své existence zahrál soubor také v Mělnickém zámku a několikrát na Staroměstském náměstí v Praze.

 

 

Zkoušíme každý pátek od dvou hodin v hudebně naší školy.  Jsme zatím flétnovým souborem (sopránová, altová a tenorová flétna), ale nebráníme se ani hráčům nebo hráčkám na jiné nástroje.

FOTOGALERIE z naší činnosti

Kontaktní e-mail: magasanik@gymjat.cz

Zobrazit