Poslední úprava: Svoboda dne 20.12.2017

Soutěžní projekt Municipalita

Studenti našeho gymnázia Aleš Fajstaver z V5. A, Matyáš Pospíšil z 2. C a Tomáš Kolařík z 2. C se ve dnech 13. – 15. prosince zúčastnili celorepublikového soutěžního projektu Municipalita, kterou pořádá spolek Mladí občané. Aleš Fajstaver získal v rámci této akce první místo a také ocenění nejlepší diskutér a Matyáš Pospíšil 3. místo, tímto oběma blahopřejeme.
Soutěžní projekt Municipalita je prvním dílčím projektem Akademie Mladých občanů (AMOB), který se zaměřuje na komunální politiku, dění ve městech a vzbuzování zájmu o politiku u studentů středních škol. Letošní ročník proběhl ve spolupráci s Institutem veřejné správy Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně a studenti tak v Brně strávili tři zajímavé dny plné workshopů, diskuzí, testů, při kterých mohli porovnat síly se studenty z jiných středních škol.
Na tuto akci navazují další soutěžní projekty a my pevně doufáme, že se naši studenti opět zapojí a budou úspěšní.
Mgr. K. Chalašová a Mgr. Lucie Granátová


Návštěva Evropského parlamentu

Na základě naší výhry v soutěži Spotřeba pro život 2017 jsme byly europoslankyní paní Olgou Sehnalovou pozvány na zájezd do Štrasburku, který se konal ve dnech 21. – 24. 10. 2017. Součástí zájezdu byla návštěva Evropského parlamentu, kde jsme viděly plenárního zasedání poslanců EU, což byl velice zajímavý zážitek. Dále jsme také absolvovaly večeři s paní poslankyní – využily jsme šanci a diskutovaly s ní o současných politických otázkách.
Straková, Adámková, Koudelková V8.A


Literární soutěž "Příběhy o skřítcích, zvířátkách a jiných bytostech z Rumcajsova revíru"

V celostátním kole této literární soutěže byly práce našich žáků vybrány mezi tři nejlepší:  

II. kategorie
Eliška Hronková – Zajíček, datel a spadlá hvězdička
Zuzana Hybnerová – O zajíčkovi, kterému se nechtělo spát
II. kategorie – čestné uznání
Josef Procházka – Pokrok
III. kategorie
Nela Klimešová – Příběh o skřítcích, zvířátkách a jiných bytostech z Rumcajsova revíru
Klára Vondrová – Víla Amarantha a její roztříštěné srdce
Mgr. Skalská


Pionýrský sedmikvítek

Naši žáci se účastnili regionálního kola soutěže Pionýrský sedmikvítek a vedli si velice úspěšně! Snad se bude dařit i v kole celostátním.
Divadlo
1.místo  –  dramatizace úryvku z díla Ivony Březinové Jmenuji se Martina
(Barbora Kimlová, Eliška Hronková, Veronika Heide, Zuzana Hudská, Jan Josef Němec, Matěj Gajdoš, Josef Procházka, Karolína Malá)
Recitace
1.místo Tomáš Hájek
2. místo Jan Josef Němec
3. místo Veronika Heide
Literární část – próza
1.místo Barbora Kimlová
Literární část – poezie
1.místo Karolína Uhlířová
Mgr. Skalská


Rozhoduj o Evropě

Rozhoduj o Evropě, tak se jmenuje společný česko - slovenský projekt, v rámci kterého se konají regionální soutěžní semináře pro mladé lidi po celé České republice a na Slovensku. Regionálního kola soutěžního projektu se účastnili i naši žáci a umístili se takto:
Rada EU
1. místo - Jan Renner
2. místo - Oskar Štejfa
3. místo - Ondřej Wolf
Evropský parlament
1. místo - Štěpán Tichý
2 místo - Tomáš Kolařík
3. místo - Lucie Vondráčková


Studentská Agora 2017

Naši žáci se zúčastnili dalšího ročníku regionálního kola debatní soutěže týmů Studentská Agora 2017, které se uskutečnilo dne 11. května 2017 v Lovosicích. Po statečném výkonu do celostátního kola ale naši žáci nepostoupili.


Spotřeba pro život 2017

Mezinárodní soutěž Spotřeba pro život 2017 spočívá v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež. Hlavním tématem bylo „Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů“ Vyhodnocení dlouhodobé soutěže proběhlo v červnu 2017. Kolektiv tvůrců ze třídy V7.A pod vedením Barbory Koudelkové získal v konkurenci 47 soutěžních prací skvělé 1. místo!
Děkujeme za reprezentaci školy.
Na práci se můžete podívat ZDE.


Europasecura 2017

V celostátní soutěži Europasecura 2017, která se konala 22. května 2017, čtyři naše  soutěžní družstva postoupila do regionálního kola. Soutěžní týmy vypracovaly bezpečnostní analýzy různých válečných konfliktů ve světě.
Výsledky krajského kola – ústní obhajoby:
1. místo    Oskar Štejfa, Denis Němeček, Jakub Hercík
2. místo    Eliška Baranová, Klára Vondrová, Lucie Vondráčková
3. místo    Magdaléna Adámková, Kamila Straková, Eliška Klabíková
V celostátním kole obsadili Oskar Štejfa, Denis Němeček a Jakub Hercík výborné 5. místo!
Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy!


Soutěž "Máš umělecké střevo?"

V pátek 12. května proběhlo finále soutěže v Galerii Rudolfinum. Představeno bylo 25 vybraných projektů z celé České republiky. Soutěž přibližuje současné výtvarné umění studentům středních škol.  Studentské práce hodnotila odborná porota v čele s výtvarníkem Richardem Loskotem, letošním finalistou Ceny Jindřicha Chalupeckého.
Letošní již osmý ročník soutěže „Máš umělecké střevo?“ se zaměřil na aktuální téma Hranice. Studenti měli za úkol zamyslet se nad smyslem a podobou hranic v době globalizace, ale také rostoucí tendence vymezování národních rozlišností. Médium, technika i umělecký postup byl zcela libovolný. Výsledný umělecký projekt představili studenti před odbornou porotou, která vybrala nejlepší zpracování zadaného tématu. Finalisté mohli svá díla vystavit v prostorách Artparku v Galerii Rudolfinum.
Do soutěže se letos přihlásilo více než 80 skupin z přibližně 40 škol po celé České republice. Ze semifinálových kol postoupilo 25 nejzajímavějších projektů, z nichž ten nejlepší vybrala odborná porota složená ze zástupců prestižních uměleckých institucí, jako je Společnost Jindřicha Chalupeckého, Moravská galerie, Národní galerie, Centrum současného umění DOX a Galerie Rudolfinum. V čele poroty zasedl výtvarník Richard Loskot, letošní finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého.
Robin Braun z 2.D získal druhé místo v soutěži! Gratulujeme!
Mgr. Lexová


 

Zobrazit