Poslední úprava: Svoboda dne 15.4.2019

Krajské kolo chemické olympiády kategorie C - 4. 4. 2019

4. dubna se v Ústí n. L. konalo krajské kolo chemické olympiády kategorie C. Matěj Gajdoš z naší kvinty A získal skvělé druhé místo. Blahopřejeme!     Diplom ZDE
Mgr. Tolde


Zlatý list - duben 2019

Dne 13.4.2019 se v městské části Neštěmice konala soutěž Zlatý list, které se účastnili 2 týmy z malého gymnázia (kategorie "Mladší" prima - tým "OXYURANUS MICROLEPIDOTUS" na 3. místě a tým "Simply the BEST" na 4. místě). V kategorii "Starší" jsme měli čtyři týmy (tercie - tým "777 777" - 3. místo a kvarta - tým "Nastávající inteligence" - 2. místo).
Fotografie jsou zde ke stažení ZDE
Mgr. Bohuslav Horák


Krajské kolo olympiády ve francouzském jazyce - 2. 4. 2019

Dne 2. 4. 2019 proběhlo v Ústí n/L krajské kolo olympiády ve francouzském jazyce. Naši školu reprezentovaly Štěpánka Váchová v kategorii SŠ B1 (výuka do 3 let) a Diana Černilová v kategorii SŠ B2 (výuka déle než 3 roky).  Štěpánka byla ve své kategorii nejlepší, vyhrála a postupuje tak do národního kola, Diana obsadila 6. místo. Félicitations! Foto + Foto
Mgr. Lucie Granátová


Přebor škol v šachu - krajské kolo - leden 2019

Dne 30. ledna 2019 se uskutečnilo krajské kolo přeboru školních družstev v šachu v Kulturním zařízení ve Štětí. Ve třech kategoriích se sešlo celkem 31 družstev.
V kategorii 2.stupně ZŠ skončil náš mladý tým (V1.A) na 12.místě.
V kategorii středních škol vybojoval tým ve složení Pavelka Jan Hubert (V7.A), Šmíd Pavel (V5.A), Zahradník Aleš (V7.A), Pech David (3.D), David Vodák (V7.A) 1. místo, titul krajských přeborníků a zároveň postup na MČR škol ve Zlíně. Foto ZDE
Gratulace a poděkování všem hráčům za skvělou reprezentaci školy!
Mgr. Šmirklová


Oblastní kolo v soutěže PIŠQWORKY - listopad 2018

Dne 5.11. 2018 proběhlo oblastní kolo v soutěži PIŠQWORKY. Naše škola vyslala čtyři týmy:  Circumcisius, Džymdžet, Karel a Kugelschreiber. Tým Circumcisius se umístil na třetím místě, tým Karel se umístil na prvním místě. Fotogalerie ZDE.

Mgr. Brůhová


EXPEDICE EUROREBUS 2018 byla skvělou odměnou za vítězství v celostátním kole

Studenti septimy si v září 2018 užili několikadenní cestu po 4 evropských zemích. Postupně navštívili Český Krumlov, vykoupali se v Lipně, prohlédli si Salzburk a solné doly v německém Berchtesgadenu, projeli vysokohorskou silnicí až k Grossglockneru, vykoupali se v moři v Jesolu a expedici zakončili celodenním pobytem v Benátkách. Hrát a vyhrát soutěž Eurorebus se tedy opravdu vyplatilo. Pokuste se o to v příštím ročníku i vy!
Fotografie z Expedice Eurorebus si můžete prohlédnout ZDE.
Podrobnější zážitky studentů si můžete přečíst ZDE.

Mgr. Neubauerová


ÚSPĚCH NAŠICH STUDENTŮ V SOUTĚŽI
"NÁVRH ŘEŠENÍ BUDOUCÍHO REKREAČNÍHO A VOLNOČASOVÉHO VYUŽITÍ JEZERA MILADA"

Do finále této architektonické soutěže postoupilo celkem 8 projektů, jejichž autoři obhajovali své návrhy před odbornou porotou. Mezi nimi byly i dva projekty našich studentů, Markéty Matějkové z 2.A a Kristýny Prachařové a Tomáše Svítila z V7.A. Studentům septimy se podařilo obstát v konkurenci vysokoškolských návrhů, celkově obsadili 4. místo a získali zvláštní odměnu poroty za originalitu projektu. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.
Mgr. Neubauerová


Literární soutěž "První republika"

Celorepublikové literární soutěži, jejíž téma je spojené s obdobím První republiky, se účastnili i naši žáci, kteří získali vítězná ocenění:
Alena Hlaváčková - práce s názvem Svoboda
Ema Pošívalová – práce s názvem (ne)Obyčejný kamarád
Barbora Plzáková - práce s názvem Oběť

Soutěž společně vyhlásily Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně, Nadační fond Jičín – město pohádky a časopis Pastelka v rámci 28. ročníku festivalu Jičín - město pohádky a 100. výročí vzniku Československé republiky. Foto ZDE
Mgr. Skalská


NEJLEPŠÍ STUDENTI 2018 JSOU Z GYMNÁZIA JATEČNÍ,
ZÍSKALI JSME I TITUL NEJLEPŠÍ ŠKOLA

20. června se konalo finálové kolo 8. ročníku soutěže NEJLEPŠÍ STUDENT. Soutěž se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Pořádá ji firma MICRORISC s cílem podpořit a motivovat středoškoláky v oblasti jejich vzdělávání, vědeckých a dalších mimoškolních činností a aktivního přístupu k životu.
Do finále vybrala odborná porota z 85 nominovaných studentů tři nejlepší, kteří byli oceněni titulem Nejlepší student. Tento titul získali hned dva žáci naší školy, Roman Frič a Marek Heide ze třídy V6.A. Svou skvělou závěrečnou finálovou prezentací před odbornou porotou vybojovali pro naše gymnázium ocenění a titul NEJLEPŠÍ ŠKOLA.
Moc děkujeme za výbornou reprezentaci Gymnázia Jateční. Více na www.nejlepsistudent.cz
Mgr. Neubauerová


Zlatý list

Dne 18. 6. - 23. 6. 2018 se konalo národní kolo soutěže v přírodopise a ekologii "Zlatý list", do kterého se probojovalo družstvo ve složení: Veronika Heide, Matěj Gajdoš, Jan Josef Němec, Tomáš Hájek, Josef Procházka a Šimon Bláha. Pro naši školu získali krásné 7.místo Blahopřejeme k úspěchu.
Mgr. Vitverová


Středoškolák roku 2018 - červen 2018

Žák Aleš Fajstaver z V5.A se umístil v top 65 nejaktivnějších studentů ČR v soutěži Středoškolák roku. Odměnou bylo dvoudenní setkání nejlepších žáků v sídle společnosti Microsoft, kde se ocenění zúčastnili vzdělávacích workshopů a vyzkoušeli si práci s novými technologiemi souvisejícími s virtuální realitou.
Mgr. Brejchová


Soutěž v programování 2017/2018

Nejúspěšnějším účastníkem naší školy v této soutěží se stal Michal Moc ze třídy 3A. Umístil se na 2. místě v krajském kole v kategorii Programování webu. Postoupil také do celostátního kola, které se bude konat 22.-24.6.2018 na TU v Liberci.
Mgr. Hofmanová


Matematická olympiáda 2017/2018

V letošním ročníku se do krajského kola MO kategorie C probojovali dva studenti našeho gymnázia. Anna Kimlová ze třídy V5A  získala krásné čtvrté místo v této obtížné soutěži.
Mgr. Hofmanová


SKVĚLÉ VÝSLEDKY V SOUTĚŽI EUROREBUS - červen 2018

Výborných výsledků dosáhli naši žáci ve 23. ročníku soutěže EUROREBUS.
Do celostátního finále se z krajských kol probojovalo 11 žáků, kteří soutěžili v kategoriích jednotlivců a školních tříd.
Skvěle si letos vedl tým sexty ve složení Michal Vaňura, Marek Heide a Tomáš Svítil, kterému se podařilo porazit dalších 51 družstev a zvítězit v kategorii středních škol. Hlavní cenou, kterou vybojovali i pro své spolužáky, je účast na EXPEDICI EUROREBUS po několika zemích Evropy. Gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci našeho gymnázia. FOTO účastníků a FOTO vítězného týmu sexty - Michal Vaňura, Marek Heide a Tomáš Svítil.
Mgr. Zdeňka Neubauerová


Europasecura 2018 - 18. května 2018

Do regionálního kola soutěže Europasecura 2018 postoupily z naší školy dva týmy, které se v celkovém hodnocení umístily na 3. a 4. místě. Děkujeme za reprezentaci školy!
3. místo – David Zemek, Jan Tvrzník a Martin Vanžura
4. místo – Lucie Hájková, Adéla Novotná a Michal Vaňura

Mgr. Skalská


Fyzikální olympiáda 2017/18

Vyššího kola FO se účastnilo 15 studentů, z nichž 10 bylo úspěšných.
1. místo obsadili:
• Marek Heide (sexta; krajské kolo kategorie C)
• Matěj Gajdoš (kvarta; okresní kolo kategorie E)
• Vojtěch Brož (tercie; okresní kolo kategorie F)
Na 3. místě se umístili:
• Anna Kimlová (kvinta; krajské kolo kategorie D)
• Matěj Gajdoš (kvarta; krajské kolo kategorie E)

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme vítězům.
Mgr. Květa Řádková - 9. 5. 2018


Navrhni projekt 2018
vítězem se stala naše škola! - březen a duben 2018

Soutěž s názvem Navrhni projekt se v letošním roce uskutečnila již po šesté. Tentokrát se jí zúčastnilo 66 soutěženích družstev, z nichž 7 nejlepších postoupilo do celostátního finále.
Družstvo ve složení Denis Němeček a Oskar Štejfa se svým projektem Výstavba kanalizace  čističky odpadních vod obsadili 4. místo v regionálním kole (26.3.2018).
1.místo v regionálním kole a postup do celostátního finále vybojovali Iveta Veselá, Barbora Plzáková, Jan Licek a Jakub Kohout s projektem Joye – dům na půl cesty.
V celostátním kole (19.4.2018) se letos sešla opravdu velká konkurence, ale naši žáci skvělou přípravou projektu a vynikající obhajobou ostatní týmy předčili a zaslouženě vyhráli! Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy!!!  FOTO
Mgr. Skalská


Akademie mladých občanů

Studenti našeho gymnázia Aleš Fajstaver z V5. A a Tomáš Kolařík z 2. C se ve dnech 21. – 23. března zúčastnili projektu Republika Akademie mladých občanů.
Tomáš Kolařík se v tomto kole umístil na 1. místě a Aleš Fajstaver na místě 2. V rámci této akce (projekty Municipalita, Region, Republika) pak Aleš obsadil celkově 1. místo a Tomáš 2. místo. Oběma ke krásným výsledkům blahopřejeme! Odměnou jim bude i několikatýdenní stáž v Poslanecké sněmovně.
Soutěžní projekt Republika byl závěrečným dílčím projektem Akademie Mladých občanů (AMOB), která jej pořádala ve spolupráci s Institutem politologických studií Univerzity Karlovy v Praze. Účastníci projektu se zúčastnili diskuzí s odborníky, tématických workshopů a simulace zasedání Parlamentu ČR, v projektu Republika navštívili Institut politických studií UK.
Mgr. Lucie Granátová, Mgr. Kateřina Chalašová


Soutěžní projekt Municipalita

Studenti našeho gymnázia Aleš Fajstaver z V5. A, Matyáš Pospíšil z 2. C a Tomáš Kolařík z 2. C se ve dnech 13. – 15. prosince zúčastnili celorepublikového soutěžního projektu Municipalita, kterou pořádá spolek Mladí občané. Aleš Fajstaver získal v rámci této akce první místo a také ocenění nejlepší diskutér a Matyáš Pospíšil 3. místo, tímto oběma blahopřejeme.
Soutěžní projekt Municipalita je prvním dílčím projektem Akademie Mladých občanů (AMOB), který se zaměřuje na komunální politiku, dění ve městech a vzbuzování zájmu o politiku u studentů středních škol. Letošní ročník proběhl ve spolupráci s Institutem veřejné správy Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně a studenti tak v Brně strávili tři zajímavé dny plné workshopů, diskuzí, testů, při kterých mohli porovnat síly se studenty z jiných středních škol.
Na tuto akci navazují další soutěžní projekty a my pevně doufáme, že se naši studenti opět zapojí a budou úspěšní.
Mgr. K. Chalašová a Mgr. Lucie Granátová


Návštěva Evropského parlamentu

Na základě naší výhry v soutěži Spotřeba pro život 2017 jsme byly europoslankyní paní Olgou Sehnalovou pozvány na zájezd do Štrasburku, který se konal ve dnech 21. – 24. 10. 2017. Součástí zájezdu byla návštěva Evropského parlamentu, kde jsme viděly plenárního zasedání poslanců EU, což byl velice zajímavý zážitek. Dále jsme také absolvovaly večeři s paní poslankyní – využily jsme šanci a diskutovaly s ní o současných politických otázkách.
Straková, Adámková, Koudelková V8.A


Literární soutěž "Příběhy o skřítcích, zvířátkách a jiných bytostech z Rumcajsova revíru"

V celostátním kole této literární soutěže byly práce našich žáků vybrány mezi tři nejlepší:  

II. kategorie
Eliška Hronková – Zajíček, datel a spadlá hvězdička
Zuzana Hybnerová – O zajíčkovi, kterému se nechtělo spát
II. kategorie – čestné uznání
Josef Procházka – Pokrok
III. kategorie
Nela Klimešová – Příběh o skřítcích, zvířátkách a jiných bytostech z Rumcajsova revíru
Klára Vondrová – Víla Amarantha a její roztříštěné srdce
Mgr. Skalská


Pionýrský sedmikvítek

Naši žáci se účastnili regionálního kola soutěže Pionýrský sedmikvítek a vedli si velice úspěšně! Snad se bude dařit i v kole celostátním.
Divadlo
1.místo  –  dramatizace úryvku z díla Ivony Březinové Jmenuji se Martina
(Barbora Kimlová, Eliška Hronková, Veronika Heide, Zuzana Hudská, Jan Josef Němec, Matěj Gajdoš, Josef Procházka, Karolína Malá)
Recitace
1.místo Tomáš Hájek
2. místo Jan Josef Němec
3. místo Veronika Heide
Literární část – próza
1.místo Barbora Kimlová
Literární část – poezie
1.místo Karolína Uhlířová
Mgr. Skalská


Rozhoduj o Evropě

Rozhoduj o Evropě, tak se jmenuje společný česko - slovenský projekt, v rámci kterého se konají regionální soutěžní semináře pro mladé lidi po celé České republice a na Slovensku. Regionálního kola soutěžního projektu se účastnili i naši žáci a umístili se takto:
Rada EU
1. místo - Jan Renner
2. místo - Oskar Štejfa
3. místo - Ondřej Wolf
Evropský parlament
1. místo - Štěpán Tichý
2 místo - Tomáš Kolařík
3. místo - Lucie Vondráčková


Studentská Agora 2017

Naši žáci se zúčastnili dalšího ročníku regionálního kola debatní soutěže týmů Studentská Agora 2017, které se uskutečnilo dne 11. května 2017 v Lovosicích. Po statečném výkonu do celostátního kola ale naši žáci nepostoupili.


Spotřeba pro život 2017

Mezinárodní soutěž Spotřeba pro život 2017 spočívá v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež. Hlavním tématem bylo „Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů“ Vyhodnocení dlouhodobé soutěže proběhlo v červnu 2017. Kolektiv tvůrců ze třídy V7.A pod vedením Barbory Koudelkové získal v konkurenci 47 soutěžních prací skvělé 1. místo!
Děkujeme za reprezentaci školy.
Na práci se můžete podívat ZDE.


Europasecura 2017

V celostátní soutěži Europasecura 2017, která se konala 22. května 2017, čtyři naše  soutěžní družstva postoupila do regionálního kola. Soutěžní týmy vypracovaly bezpečnostní analýzy různých válečných konfliktů ve světě.
Výsledky krajského kola – ústní obhajoby:
1. místo    Oskar Štejfa, Denis Němeček, Jakub Hercík
2. místo    Eliška Baranová, Klára Vondrová, Lucie Vondráčková
3. místo    Magdaléna Adámková, Kamila Straková, Eliška Klabíková
V celostátním kole obsadili Oskar Štejfa, Denis Němeček a Jakub Hercík výborné 5. místo!
Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy!


Soutěž "Máš umělecké střevo?"

V pátek 12. května proběhlo finále soutěže v Galerii Rudolfinum. Představeno bylo 25 vybraných projektů z celé České republiky. Soutěž přibližuje současné výtvarné umění studentům středních škol.  Studentské práce hodnotila odborná porota v čele s výtvarníkem Richardem Loskotem, letošním finalistou Ceny Jindřicha Chalupeckého.
Letošní již osmý ročník soutěže „Máš umělecké střevo?“ se zaměřil na aktuální téma Hranice. Studenti měli za úkol zamyslet se nad smyslem a podobou hranic v době globalizace, ale také rostoucí tendence vymezování národních rozlišností. Médium, technika i umělecký postup byl zcela libovolný. Výsledný umělecký projekt představili studenti před odbornou porotou, která vybrala nejlepší zpracování zadaného tématu. Finalisté mohli svá díla vystavit v prostorách Artparku v Galerii Rudolfinum.
Do soutěže se letos přihlásilo více než 80 skupin z přibližně 40 škol po celé České republice. Ze semifinálových kol postoupilo 25 nejzajímavějších projektů, z nichž ten nejlepší vybrala odborná porota složená ze zástupců prestižních uměleckých institucí, jako je Společnost Jindřicha Chalupeckého, Moravská galerie, Národní galerie, Centrum současného umění DOX a Galerie Rudolfinum. V čele poroty zasedl výtvarník Richard Loskot, letošní finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého.
Robin Braun z 2.D získal druhé místo v soutěži! Gratulujeme!
Mgr. Lexová


 

Zobrazit