Poslední úprava: Svoboda dne 12.6.2017

Letní škola diplomacie

Letní škola je organizována Katedrou politologie a evropských studií Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR v termínu 28. 8. – 1. 9. 2017 v Olomouci a je určena středoškolským studentům ve věku 16 – 19 let. Podtitul letošního prvního ročníku zní „Česko a současné světové výzvy“. Jeho cílem je zvýšit povědomí o mezinárodně-politickém dění a roli ČR v mezinárodním kontextu mezi studenty z vyšších ročníků středních škol, kteří během jednoho týdne absolvují odborné přednášky, workshopy a semináře v oblasti diplomacie a mezinárodní politiky. Věříme, že šíře témat a kvalita přednášejících expertů zaujme i některé z Vašich studentů, kteří se zajímají o tuto problematiku.
Letní škola diplomacie je bez poplatků, studenti si v případě zájmu hradí jen ubytování a stravu. Každý z účastníků následně obdrží certifikát o absolvování. Více informací a odkaz na elektronickou přihlášku naleznete rovněž na www.kpes.upol.cz a www.facebook.com/skoladiplomacie.
Přílohou je oficiální pozvánka ZDE.
V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat na emailové adrese skoladiplomacie@upol.cz.


DOTAZNÍK - chcete pomoct?

Jsem studentka oboru Krajinářství na České zemědělské univerzitě v Praze a v rámci bakalářské práce jsem zpracovala dotazník zaměřený na zájem středoškolských a vysokoškolských studentů o zemědělství a jejich povědomí o přístupu k půdě. Výsledky budou využity i neziskovými organizacemi, které se přístupem k půdě v ČR zabývají.
Kvůli kvalitnímu zpracování dat a vyhotovení závěrů a návrhu opatření z odpovědí potřebuji co nejvíce respondentů, proto jsem Vás chtěla požádat o vyplnění dotazníku na následujícím odkaze
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfNdPsgPO86AfeB611aZq4r8-h_t_3c...
V případě Vašeho zájmu Vám mohu poskytnout výsledky mého dotazníkového šetření, můžete mě kontaktovat na: jana.oudesova@gmail.com


Letní akademie Discover

V Discoveru věříme, že vzdělávání má smysl. Proto spojujeme odborníky z nejlepších univerzit světa (jako Cambridge, Oxford a Harvard) se studenty středních škol, aby spolu strávili týden na letní škole. Celá akce je nezisková a všichni (včetně lektorů) pracujeme bez nároku na honorář.
V dopoledních kurzech si vybíráte z široké nabídky před samotnou akademií. Týkají se různých oblastí od psychologie, přes ekonomii až po kvantovou fyziku. Discover ale nabízí i volitelné workshopy, diskuse s hosty a tolik různých zážitků, že se nedají vměstnat do několika řádků. Můžete se ale podívat na naše webové stránky, přiložený shrnující dokument (factsheet) nebo na to, co o nás napsali jiní v týdeníku Respekt či Hospodářské noviny.
Tým ambasadorů Letní akademie Discover


AFS Mezikulturní programy - stipendia

AFS Mezikulturní programy, o.p.s. je nezisková dobrovolnická organizace s více než 100 letou tradicí a pobočkami ve více než 60 zemích. Naším cílem je pozitivně ovlivnit mladé lidi a to tak, aby v jinakosti kultur neviděli překážku, ale příležitost k rozvoji vlastní osobnosti.
Českým studentům středních škol umožňujeme žít a studovat v zemi, kterou si zvolí. Do 9. 12. se studenti mohou přihlásit do výběrového řízení na stipendia a strávit tři měsíce nebo příští školní rok v NĚMECKU, ŠVÝCARSKU a v MEXIKU. Studentům vybereme vhodnou hostitelskou rodinu a školu, zajistíme letenky i zdravotní pojištění. Navíc se postaráme o podporu během celého programu v podobě adaptačních a průběžných soustředění, každý student má k dispozici kontaktní osobu a nonstop krizovou telefonní linku.
Účastníci našich programů rozvíjejí kromě jazykových schopností také komunikační schopnosti obecně, sociální dovednosti a porozumění kulturním odlišnostem.
V příloze naleznete letáky o aktuálních studijních programech v zahraničí i časově omezenou nabídku stipendií.
Pro více informací kontaktujte, prosím, koordinátorku Studia v zahraničí Terezu Hlavínovou tereza.hlavinova@afs.org, tel: 222 317 138, mob: 728 994 908.


Vědecké stáže pro studenty

Vědecké stáže realizuje Akademie věd České republiky už od roku 2005 pod hlavičkou projektu Otevřená věda.
Projekt Otevřená věda Akademie věd ČR, jenž je naší vlajkovou lodí spolupráce s mladou generací, opět zapojí studenty do praktického výzkumu právě prostřednictvím studentských vědeckých stáží. Stáže se mezi studenty těší velké oblibě. Díky projektu se studenti účastní různých tuzemských i mezinárodních soutěží, veletrhů a konferencí, mají také vysokou úspěšnost při přijímacích zkouškách na VŠ u nás i v zahraničí. Mnoho z nich po skončení stáže pokračuje ve vědecké činnosti na ústavech AV ČR.
Cílem aktivity je umožnit studentům získat zkušenosti z vědecké praxe a podpořit jejich zájem o vědu a badatelské obory. Stáže se konají pod vedením českých i zahraničních vědecko-výzkumných pracovníků na jednotlivých pracovištích Akademie věd po celé České republice.
V roce 2017 otevřeme 100 vědeckých stáží. Stáže jsou 10měsíční, v češtině i angličtině, budou probíhat od ledna do prosince 2017. Studenti mohou vybírat z DATABÁZE STÁŽÍ, kde najdou na 200 zajímavých témat přírodních, technických, humanitních a společenských věd (např. antropologie, astronomie, biofyzika, biochemie, biologie, dějiny umění, ekologie, ekonomie, filologie, filozofie, fyzika, geografie, geologie, historie, chemická technologie, chemie, IT, lékařské vědy, matematika, právo, technika…). Nová témata přibývají do databáze každý den.    
Registrace studentů bude probíhat do 15. 11. 2016. Podmínky přihlašování a více informací naleznou studenti zde.


Prázdninová nabídka na česko-německé léto v Řehlovicích

Více informací naleznete v letácích v českém a německém jazyce...


Biokoridory a bariéry

Ve spolupráci s vysokými školami a Českým svazem ochránců přírody pořádáme letos první ročník letního soustředění pro studenty středních škol, nejen pro budoucí účastníky ekologické olympiády (Soutěž typu B podporovaná MŠMT a MŽP).
Úspěšní řešitelé soutěže se pak dostávají snáze na VŠ, někde jsou osvobozeni od přijímacího řízení, jinde mají stipendium...
Další informace v přiloženém letáku ZDE nebo na:
Ekocentrum Chaloupky Kněžice
Kněžice 109, 675 21 Okříšky
E:  martin.kriz@chaloupky.cz, Skype: kriz.m
M:  +420 775 740 221, T:   +420 568 870 359,
www.chaloupky.cz


Aktuální nabídka stipendijní sbírky Jaroslavy Moserové AFS pro naše studenty od ledna a února 2017

Zájemci ve věku 15-18 let se mohou hlásit do 10. června buď přes on-line formulář na stránkách http://www.afs.cz/kontaktni-formular/, anebo přímo u koordinátorky programu Studium v zahraničí Zdenky Vostrovské: Mobil: 728 994 908, email: zdenka.vostrovska@afs.org  - letáky ZDE + ZDE + ZDE


Informační systém o uplatnění absolventů škol na trhu práce

http://www.infoabsolvent.cz/


Stáže do zahraničí

Leták dostupný i v prostorách školy k náhledu ZDE.


Letní akademie 2016

Nabídka unikátního vzdělávacího projektu "Letní akademie", který je realizován již devátým rokem.
Projekt, který v letošním roce nese název Evropa a Česko 2016 – příležitosti a hrozby z pohledu práva, politiky, ekonomiky a bezpečnosti, je určen studentům a čerstvým absolventům gymnázií a dalších středních škol, kteří se věnují společenskovědní problematice. Cílem "Letní akademie" je seznámit účastníky, pokud možno atraktivní formou, se základy politologie, práva, ekonomie a bezpečnostní problematiky a pomoci jim získat znalosti, které využijí při studiu společenských věd na svých středních školách, případně při vstupu do vysokoškolského prostředí. Kurs je totiž unikátní i svou přípravnou funkcí pro studium na vysoké škole. Další podrobnosti ZDE.


Burza kariérních příležitostí „future & fun“ 20.4.2016

Jsme na internetu: www.future-fun.de i na facebooku: www.facebook.com/EventFutureFun

 

 

 


Studium na střední škole ve Francii

Francouzský institut v Praze nabízí žákům základních a středních škol možnost odjet ve školním roce 2016/2017 studovat na střední školu do Francie. Jedná se o tyto studijní programy:
1/ tříleté studium na lyceích v Dijonu a v Nîmes (tzv. české sekce): http://www.ifp.cz/-Sections-tcheques-en-France-Dijon-?lang=cs   - Tento studijní program spoluorganizuje české ministerstvo školství.
2/ mobilita „Rok ve Francii“: http://www.ifp.cz/Programme-Un-an-en-France?lang=cs
 V případě zájmu použijte pro další informace uvedené odkazy na WWW stránky...


Pozvánka rektorů osmi pražských veřejných vysokých škol na 1. ročník Veletrhu pražských veřejných vysokých škol

Na tomto veletrhu se budou prezentovat pouze veřejné vysoké školy. Svoji nabídku a přednášky na veletrhu zaměří pro současné studenty posledních ročníků středních škol. Vstup na veletrh je zdarma. Organizátorem jsou přímo pražské veřejné vysoké školy: ČZU, ČVUT, UK, VŠE, VŠCHT, AMU, AVU, UMPRUM. Akce proběhne 14.1.2016.
Webová stránka veletrhu: http://www.prazske-verejne-vysoke-skoly.cz/
Facebooková stránka veletrhu: https://www.facebook.com/veletrhprazskychverejnychvysokychskol
Text na webu kampomaturite.cz: http://www.kampomaturite.cz/pr-clanky/veletrh-prazskych-verejnych-vysoky...


Průzkum TOP středoškoláci 2015

Jedná se o průzkum mezi studenty středních škol, ve kterém se ptáme studentů na jejich pomaturitní studium.
Odkaz s průzkumem naleznete zde: https://www.surveymonkey.com/r/topstredoskolaci2015
Každý, kdo vyplní dotazník, je zároveň zapojen do soutěže o telefon Samsung S4 Mini! Vaši školu i Vaše studenty budeme o výsledcích průzkumu informovat prostřednictvím připravovaného Almanachu TOP fakult, který studentům zdarma zašleme.


Vyhlášení 5. grantového kola Stipendijního fondu Renesance při Ústecké komunitní nadaci

Aktuálně vyhlášené  otevřené grantové kolo dává opět příležitost mladým, nadaným a motivovaným lidem s  vazbou k Ústí a jeho okolí (studovat či trvale bydlet mohou i mimo okres Ústí n/L.) zažádat si o nadační příspěvek v podobě stipendia na podporu studia v zahraničí v školním roce 2016/2017. Více informací naleznete níže či na http://komunitninadace.cz/informace-pro-zadatele/aktualni-vyzvy/. Letáček ZDE.


YODA - Nový mentoringový projekt pro nadané studenty

Tento mentoringový projekt byl založen skupinou českých studentů na Oxfordské univerzitě s cílem propojovat nadané a aktivní studenty českých středních škol s inspirativními vysokoškoláky a mladými profesionály. Ti poté budou po dobu šesti měsíců pomáhat svému přidělenému středoškolákovi v rozvoji a při důležitých rozhodnutí, jakými jsou výběr vysoké školy či určování dlouhodobých cílů.
Podrobné informace o programu najdete v přiloženém letáku ZDE nebo na webových stránkách www.yodamentorship.cz.


Mezinárodní soutěž studentek středních škol - MISS RENETA

Informace k akci ZDE.


Pracovní příležitost - výzkum agentury STEM/MARK

V souvislosti se zahájením unikátního výzkumu Proměny české společnosti, který realizuje agentura STEM/MARK, a.s. ve spolupráci se Sociologickým ústavem AV ČR, Fakultou sociálních studií MU a CERGE-EI hledáme vhodné spolupracovníky. Výzkum bude probíhat v následujících třech letech a patří k největším sociologickým projektům, které kdy na území České republiky a bývalého Československa proběhly.
Vzhledem k jeho společenskému významu hledáme spolupracovníky, kteří by byli ochotni se na projektu spolupodílet a stali se zároveň součástí naší tazatelské sítě. Osobnost, charakter a komunikační dovednosti jsou pro tazatele klíčovými atributy a domníváme se, že zástupci učitelské profese je více než naplňují. Informační leták ZDE.
Spolu se zajímavou výzkumnou zkušeností nabízíme Vašim kolegům, kteří by chtěli svůj volný čas trávit nejen aktivně, ale navíc s možností přivýdělku, příležitost ke spolupráci s renomovanou výzkumnou agenturou a zajímavou finanční odměnu.
Nabídka je rovněž vhodná pro studenty starší 18 let - další informace ZDE.


Pracovní příležitost pro maturanty

Kolektiv pracovníků Ekologické centrum Most pro Krušnohoří,
hledá 2 pracovníky. Požadavky na tuto pozici - ZDE. Nástup je možný od 1.srpna 2015.


Informace o Výukovém festivalu Architektury a Designu - FestAD 2015

se zaměřením na přípravu studentů středních škol na talentové zkoušky na architekturu, zahradní architekturu, design a výtvarné obory vysokých škol.
Během pěti prázdninových dnů se budou účastníci věnovat studijní kresbě a navrhování, dějinám umění, dějinám architektury a designu a zapojí se do diskuze se studenty vysokých uměleckých škol.
Výukový festival 2015 proběhne v Praze 19.-24. července 2015 a ve Valašském Meziříčí 16.-21. srpna 2015 a je určen studentům prvních až třetích ročníků středních škol. Přihlášky budou přijímány do 15. června. Kontakt v letáku ZDE.


Pozvánka na letní kurz Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze

s názvem Léto s FF UK 2015 (26.–28. srpna 2015). Program a plakát akce.
Jedná se o již čtvrtý ročník třídenní vzdělávací akce. Pro studenty jsou připraveny semináře, přednášky a exkurze (celkem 10 příspěvků). Odborníci z FF UK účastníky mimo jiné zasvětí do městských legend, představí Japonsko, jak je (asi) neznáte, zaměří se na kult osobnosti v ruských dějinách či tvorbu odborného textu a vyhledávání v elektronických databázích.
Přihlášky přijímáme do 6. července 2015 nebo do naplnění kapacity. Cena kurzu je 700 Kč. Více informací naleznete na webu FF UK: http://uchazec.ff.cuni.cz.


Maturanti, máte obavu z matematiky ?

Mohla by Vám pomoci tato externí nabídka ...
"Dovolte, abych se na tomto místě představila, jmenuji se Věra Effenberger a zabývám se online přípravou na SMZ z matematiky. Ráda bych pomocí moderních technologií a zejména pomocí internetu zprostředkovala všem maturantům možnost důkladně se připravit z pohodlí domova. Společně s realizačním týmem jsme pro maturanty připravili projekt ZVLADNIMATIKU, ve kterém najdou a budou nacházet všechny informace o maturitní zkoušce."
Po registraci získáte instruktážní videa a informace o zkoušce zdarma. Dále si na webových stránkách projektu můžete objednat výuková videa k jednotlivým tematickým okruhům.
Letáček ZDE. Více informací na www.zvladnimatiku.cz


Nabídka brigády na prázdniny

Pro pracovníky ve školství a studenty nabízí majitelé Autokempu Komorník ve Strmilově okr. Jindřichův Hradec po dobu letních prázdnin práci brigádníka. Jednalo by se o pozici  kuchaře, pomocné kuchařky, pomocné síly do kuchyně, (krom těchto pozic nabízíme i práci studentům; např. servírky, číšníci, a další). Je u nás možnost ubytování.
Pro další informace  tel. 602464901   Mgr. Olga Holcová, WWW stránky www.autokempkomornik.cz.


SNOWBOARDING ...???...!!!

Jsme nezisková organizace Local parks o.s., dlouhodobě působící v oblasti Krušných hor, již 6tým rokem zajišťujeme činnost snowboardového teamu nadaných dětí/juniorů. Pod naším vedením dosahují významné úspěchy na poli závodního snowboardingu. Mezi našimi dětmi jsou dnes již i členové národního reprezentačního teamu, úspěšní účastníci Olympiád dětí a mládeže a dalších republikových i mezinárodních soutěží.
Díky nově navázané spolupráci se svazem lyžařů České Republiky, máme možnost nyní rozšířit náš team o nadané sportovce, kteří by měli zájem se ve snowboardingu dále zlepšovat.
Bližší informace naleznete v příložené zprávě.


Přípravné kurzy z psychologie 2014 / 2015

Informace k přípravný kurzům z psychologie v přiloženém letáčku a popisu kurzu.


Pozvánka pro studentky středních škol - akce ČVUT

Dovolujeme si Vás upozornit na to, že ČVUT v Praze pořádá exkurzi speciálně pro děvčata. Jedná se o seznámení s Fakultou biomedicínského inženýrství ČVUT spojenou s prohlídkou výrobního závodu společnosti Linet. Tuto celodenní akci jsme naplánovali na pátek 14. 11.  
Veškeré informace včetně registrace jsou na www.holkypozor.cz a také přikládáme náhled letáčku a programu exkurze. Na akci se lze přihlašovat jednotlivě nebo je možné zorganizovat skupinu vedenou pedagogem.
V případě dotazů neváhejte kontaktovat organizátorku akce Ing. Ilonu Prausovou
Odbor vnějších vztahů / Rektorát ČVUT v Praze / mail: ilona.prausova@cvut.cz / tel.: 724 855 056


Aktuální nabídka částečných stipendií AFS...

na zahraniční programy do Německa a do Holandska. Nabídku naleznete v přiloženém letáčku a na webových stránkách AFS Mezikulturní programy, o.p.s.
Nabídku programů od léta 2015 naleznete pod odkazem zde. Kromě tradičních destinací jako je USA, Francie a Španělsko mohou studenti ve věku 15-18 let zavítat na Island, Filipíny, do Japonska nebo do Chile. Ve všech těchto a dalších zemí působí kanceláře AFS. Studenti si osvojí místní i anglický jazyk, poznají tamní zemi i kulturu a rozvinou celou řadu mezikulturních kompetencí. Ubytování je zajištěno v hostitelských rodinách.
Koordinátorkou programu Studium v zahraničí je Terezou Strmisková. Zájemci o studium v zahraničí tak mohou psát na dresu tereza.strmiskova@afs.org nebo telefonicky na číslech 728 994 908 a 222 317 138.


Projekt "Díky, že můžem"

Projekt "Díky, že můžem" - na školách je součástí Festivalu svobody, širších oslav 25. výročí sametové revoluce konajících se od listopadu do prosince 2014.

Princip zapojení studentů spočívá ve vytvoření kulturního programu / festivalu na škole v listopadu 2014 se zapojením studentských kapel, divadel, sborů, výstav, diskuzí s pamětníky, besed se svými spolužáky studujícími v zahraničí, cestovateli, apod. Smyslem festivalu by měla být manifestace nabyté svobody, nových možností a fungující občanské společnosti s pozitivním výhledem směrem k budoucnosti. Právě zapojení studentstva, jež bylo jádrem počátků revolučních událostí, je zásadním bodem připravovaných oslav. Studenti by se měli sami za naší spoluúčasti a podpory stát iniciátory vlastních dílčích akcí. Účast na tomto významném projektu, umožní studentům rozvíjet jejich kreativitu, vyzkouší si dramaturgii, produkci a koordinaci celého programu. Významným způsobem pak svým zapojením přispějí k prezentaci své školy.
Mohou se spojit i školy z jednoho města a vytvořit společný program. Programy budou následně hodnoceny veřejností a odbornou porotou. 29. prosince 2014 proběhne slavností vyvrcholení Festivalu svobody v Praze v Lucerně, kam budou pozvány všechny organizační týmy. Nejlépe ohodnocené programy zde budou prezentovány, celý večer bude probíhat za mediální podpory ČT.
V příloze najdete podrobný popis projektu, přihlašovací formulář (nutné zaslat do 19. října 2014) a manuál pro studenty organizátory, ve kterém najdou základní informace a instrukce k tvorbě kulturního programu.
www.festivalsvobody.cz


Říjnová akademie

Rádi bychom Vaše studenty pozvali na první ročník Říjnové akademie, projektu, který si klade za cíl představit studentům obory, o kterých se většinou ve škole neučí... Účastníci projektu se mohou těšit na čtyři kurzy s rozličnými tématy- investování, rétorika, moderní umění a etiketa. Záštitu nad akcí přijali mecenáš Karel Janeček a europoslanec Jiří Pospíšil.
Účastníci říjnové akademie však nebudou informace pouze pasivně přijímat, tak jak je tomu zvykem na většině seminářů, nýbrž kurzů se budou účastnit aktivně. Každý kurz se skládá z přípravných úloh, samotného semináře a závěrečného testu na semináři, který ověří nově nabyté znalosti účastníků. Přípravné úlohy a test budou ohodnoceny a nejlepší účastníci se mohou těšit na certifikát a ceny v hodnotě více než 7000,- Kč.
Hlavním cílem je přiblížit účastníkům zdroje neformálního vzdělávání, s nimiž se při přípravě na kurz setkají. Samotné semináře jsou vedené špičkovými odborníky ve svém oboru, semináře jsou navíc umístěny v atraktivních lokacích, studenti proto budou mít šanci nahlédnout do prostor Národního divadla, České národní banky, či Muzea Kampa.
Organizátorem je ProStředoškoláky, z.s. - další informace na WWW stránkách organizace nebo přiloženém letáku.


Soutěž EUROPASS

Zapojte se do soutěže o NEJLEPŠÍ VIRÁLNÍ VIDEO, která je pořádána Národními centry Europass v zemích EU.
Soutěž je určena především mladým lidem, kteří rádi cestují a poznávají nová místa. Cílem soutěže je natočit nejlepší video propagující dokumenty Europassu a získat co největší množství hlasů sdílením na internetu a sociálních sítích. Tvůrci vítězného videa získají zájezd do libovolného evropského města, a to v hodnotě 2500 EUR, ovšem ani výherci na nižších místech nepřijdou zkrátka – na dalších místech lze vyhrát ceny v hodnotě více jak 1500 EUR.
Více informací najdete na www.europass.cz a přiloženém letáčku soutěže.


Volná místa na programy v zahraničí

Pokud máte jako studenti ve věku 15-18 let zájem o studium v zahraničí, můžete využít následující nabídky "ASF studium v zahraničí".
Informační schůzka se uskuteční v úterý 7. října od 17:00 v Praze u Náměstí Míru. Více informací naleznete na webových stránkách AFS pod odkazem zde a v příloze.
Semestrální a roční programy s nástupem od zimy 2015 jsou ještě dostupné ve španělsky mluvících zemí jako je Chile, Bolívie a Kostarika. V příloze naleznete bližší podrobnosti.
Nabídka programů s nástupem od léta 2015 bude uveřejněna na našich webových stránkách www.afs.cz během příštího týdne. Stále ještě čekáme také na kalkulace programů dotovaných částečným stipendiem, zejména do Německa.
Pokud Vás budou zajímat bližší podrobnosti o programech v zahraničí, co všechno pokrývá poplatek a kam a kdy je možné vycestovat, kontaktujte, prosím, Terezu Strmiskovou tereza.strmiskova@afs.org na telefonu 728 994 908 nebo 222 317 138. Na vyžádání Vám rádi zašleme materiály i v tištěné podobě.


Fotografická soutěž u ČVUT Praha

Informace o vyhlášení 7. ročníku fotografické soutěže TVÝMA OČIMA 2014, kterou pořádá Fakulta stavební ČVUT v Praze. Soutěž je určena pro studenty středních škol.
Témata letošního ročníku jsou:
"Ráj srdce a labyrint města"
"Stavba součást přírody"

Čas na focení máte až do listopadu 2014.
Ceny do soutěže věnovali naši partneři – společnosti Olympus, Centrum FotoŠkoda, Metrostav, časopis Stavebnictví a interiér, B2Comp.
Více na http://tvymaocima.fsv.cvut.cz/


Cvičení pro děti s problematickým pohybovým vývojem

Informace o aktuální nabídce služeb pro děti s problematickým pohybovým vývojem v Centru psychosomatické péče Péxis v Ústí nad Labem. Klienti OZP pojišťovny mohou na níže uvedené programy uplatnit slevu 50%, avšak je nutné si jej předplatit už do konce června, program je možno čerpat až později v průběhu roku.
Jde o skupinové zdravotní cvičení pro děti předškolního věku ("Cvičení s Hopíkem") a pro školní děti ("Zdravý pohyb pro děti"). Cvičení probíhá v malé skupince (do 6ti dětí), pod vedením zkušených fyzioterapeutek (Bc. Kateřina Lehečková, Mgr. Karolína Podhorská).
Pro koho je program určen
Cvičení je vhodné pro děti s rizikovým pohybovým vývojem, je zaměřeno na rozvoj správného motorického vývoje, prevenci vadného držení těla a na správný rozvoj páteře, stoje, chůze či běhu. Je indikované při prevenci či včasné nápravě skolióz a skoliotického držení, plochonoží, valgózního či varózního postavení dolních končetin apod. Jde o odborně vedený program zdravotního cvičení (na rozdíl od běžného cvičení v mateřských centrech) a zároveň se snažíme vést jej pro děti zábavnou formou.
Forma úhrady a podmínky
Program není hrazen pojišťovnou, cena je 1500Kč/ za 10 cvičení.
Klienti OZP si hradí 50% ceny při zakoupení permanentky do konce června 2014.
Jedná se o úhradu formou permanentky na 10 cvičení, tedy pokud dítě chybí např. z důvodu  nemoci, hodina mu nepropadá (jako při platbě např. na čtvrtletí). Zároveň je ale permanentka časově limitována, aby vedla rodiče k pravidelné docházce dítěte, aby cvičení mohlo být efektivní.


Kurzy konverzační angličtiny

Nabídku kurzů organizuje externí firma po dohodě s gymnáziem. Pokud budete mít zájem o kurzy, naleznete bližší informace v přiložené brožuře. Pro informace ohledně organizace, náplně nebo úrovně kurzů použijte kontakt uvedený v brožuře ZDE.


Aplikace "Veřejný průzkum" pro studenty SŠ a VOŠ

Pro studenty Středních a Vyšších odborných škol jsme připravili aplikaci "Veřejný průzkum", kterou mohou využít při svých maturitních nebo ostatních projektech, jejichž výstupem má být grafické znázornění odpovědí oslovených cílových skupin. Pokud tito studenti pocházejí z aktivované školy, bude jejich dotazník námi sponzorován zajímavou cenou!
Bližší informace v nové aktualitě systému World Academy: http://worldacademy.cz/wa-system-aktuality.php
 
Video o systému World Academy naleznete zde: http://worldacademy.cz/smart_tv.php
Bezplatnou registraci do systému můžete provést zde: http://worldacademy.cz/registrace.php


Příspěvek na dojíždění žáků

Žáci s ukončenou povinnou školní docházkou a trvalým pobytem na území Ústeckého kraje, kteří dojíždějí z místa trvalého bydliště do sídla školy nejméně 40 km, mohou žádat o příspěvek na dojíždění.
Další informace u třídních učitelů, v sekretariátě, na nástěnce ve škole a v textu Ústeckého  kraje „Motivační program pro střední školství v Ústeckém kraji - Příspěvek na dojíždění 2013/2014“.
Vyplněnou žádost ZDE doručí žadatel do sekretariátu školy do 31.1.2014. Směrnice k nahlédnutí ZDE.
ředitel Ing. Alfréd Dytrt


Nabídka sportoviště T-CLUB

Nabídka aktivit a sportovišť, které poskytuje společnost T-CLUB s.r.o. pro  žáky ZŠ a SŠ z Ústí nad Labem a okolí ZDE. Cílem nabídky je představit široké spektrum sportovních aktivit a ukázat, že sport může být jednou z možností, jak mohou trávit svůj volný čas.


Filozofická fakulta v Hradci Králové UHK nabízí kurzy jazyků

Letáček je ZDE.
Kontakt:
PhDr. Štěpánka Rubešová
Vedoucí Centra jazykové přípravy
E-mail naleznete v letáčku a stránky školy jsou www.uhk.cz.


Server pro výběr vysoké školy a povolání

Server VysokeSkoly.cz, který shromažďuje veškeré aktuální informace z vysokých škol a informuje uchazeče o studiu na VŠ, o novinkách, důležitých termínech vysokých škol, představuje nové i stávající studijní obory a radí studentům středních škol, jak si vybrat tu správnou vysokou školu pro své budoucí studium.
Aktuální odkazy www.VysokeSkoly.cz a Vysoké školy Jobs.cz


 

Zobrazit