Partneři
Kotva
Logo školy
Nepřehlédněte
Příjem přihlášek ke vzdělávání
28.1.2020

Přihlášky ke vzdělávání je možné odevzdat osobně ve škole v těchto termínech:

Po 7:15 – 16:30 hod.
Út - Čt 7:15 – 15:15 hod.
7:15 – 14:45 hod.
Tisk
Sitemap
Mapa webu

Expedice Banát 2019

Vloženo: 23.9.2019 | Autor: Marcel Svoboda | Zobrazeno: 1082x | Upraveno: 12.11.2019 | Upravil: Marcel Svoboda
Dne 6. září jsme se vydali na první expedici po českých vesnicích v Rumunsku. Nikdo nevěděl, co nás čeká, ale všichni jsme se těšili na týden v přírodě spojený s poznáváním historie významné české menšiny.

V sobotu 7.9. jsme autobusem dorazili do vesnice Svatá Helena, kde jsme se nejdříve ubytovali u místních a potom vyšli na blízkou vyhlídku. V dalších dnech jsme navštívili vesnice Gernik, Bigr, Rovensko a Eibenthal, kde jsme měli možnost poznat místní školu. Denně jsme ušli patnáct až dvacet kilometrů a za odměnu na nás v cíli čekala tříchodová večeře u krajanů a louka na postavení stanu.
Trasa vedla přes hory a údolí a nabízela nám výhledy na krásnou rumunskou přírodu. Ve středu 11.9. nás náš průvodce zavedl do jeskyně Ponicova, která byla plná formujících se krápníků a netopýrů. Jeskyně končila u Dunaje, kde jsme se, obklopeni skalami, vykoupali. Loďky nás poté po Dunaji dovezly k autobusu.
Troufám si za všechny účastníky tvrdit, že jsme si expedici plnou vřelých lidí, krav na silnici a puchýřů užili a těšíme se na příští rok.
Tereza Kokšalová, V7. A