Partneři
Kotva
Logo školy
Nepřehlédněte
Přijímací řízení rok 2021
7.1.2021

Aktualizovali jsme informace o přijímacím řízení - stránka ZDE

POZVÁNKA
7.1.2021

na třídní schůzky online PDF souborZDE.

Provoz školy v období od 4. 1. 2021
27.12.2020

Vláda na svém jednání 23. prosince 2020 rozhodla o zpřísnění opatření souvisejících s přechodem na stupeň 5 systému hodnocení PES. 

Informuji tedy, že výuka v této situaci bude probíhat výhradně distančním způsobem – podobně jako v období po 14.10.2020.

Přeji dobrý rok 2021.

Ing. Alfréd Dytrt

ředitel

Tisk
Sitemap
Mapa webu

Nabídky pro žáky

Vloženo: 17.1.2019 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 3722x | Upraveno: 10.12.2020 | Upravil: Marcel Svoboda


 

Dvojnárodnostní Gymnázium v Pirně: Výběr žáků

 

Z pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy informujeme PDF souboro volných stipendijních studijních místech pro české žákyně a žáky ke studium v 7., 8., 9. a 10. ročníku dvojnárodnostního dvojjazyčného česko-saského projektu realizovaného na Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně.
O místa se mohou ucházet žákyně a žáci, které/kteří navštěvuji v aktuálním školním roce stejný ročník základní školy nebo tomu odpovídající ročník víceletého gymnázia v ČR.
Pro přijetí a rychlou integraci do uvedených ročníků jsou podmínkou znalosti němčiny: základní úroveň pro 7. ročník, velmi dobré znalosti německého jazyka pro 8. ročník a výborné znalosti pro 9. a 10. ročník.

Přihlášky k přijímacím zkouškám se zasílá do 18. 1. 2021 na adresu:
Friedrich-Schiller-Gymnasium Pirna
Dr. Tomáš Křenek
Seminarstraße 3
01796 Pirna
Deutschland
Nebo elektronicky na dr.krenek.t@fsg.lernsax.de

Předpokládaný nástup ke studiu je 22. 2. 2021.

 


 

Dvojnárodnostní Gymnázium v Pirně: Studium od školního roku 2021/22

 

Jako každý rok i letos informujeme PDF souboro výběru žákyň a žáků do 1. ročníku studijního programu realizovaného na Gymnáziu Friedricha Schillera v Pirně.
Studium je šestileté a ukončí se maturitou, která umožňuje pokračovat ve studiu na VŠ v České republice i v Německu. Internátní ubytování a stravování je českým žákům hrazeno ministerstvy obou států.
Část předmětů do 10. ročníku je vyučována v češtině českými učiteli.
Ucházet se mohou žákyně a žáci 6. třídy ZŠ nebo prim osmiletých gymnázií a to do 22. 2. 2021.

Přihlášku se posílá na adresu:
Gymnázium Děčín
Komenského náměstí 4
405 02 Děčín

Příjímací zkoušky se konají na gymnáziu v Děčíně ve dnech 16. – 17. 3. 2021.

 


 

Nábor do závodních týmů AEROBIKU

 

Tento pátek 12. 6. 2020 konkurz do závodních týmů aerobiku - viz leták ZDE.
Další leták na nábor do kroužku mažoretek ZDE a leták nového kroužku sportovní všestrannosti dětí "Děti na startu" ZDE.

 


 

Online přípravný kurz z biologie, chemie a fyziky od studentů medicíny

 

Jsme skupina studentů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a již déle než 5 let se zabýváme specializovanou přípravou středoškolských studentů na přijímací zkoušky na lékařské fakulty. V letošním roce jsme se rozhodli naše zkušenosti s výukou chemie, fyziky a biologie přenést do podoby Online kurzu a situace, která kolem nás nastala naši snahu ještě uspíšila.
Rádi bychom náš nový Online kurz nabídli ve dvou podobách. V jeho kompletní podobě, která zahrnuje veškeré učební materiály a videa potřebná k přípravě na přijímací zkoušky na LF, pro studenty, kteří mají zájem o studium medicíny, farmacie nebo veterinárního lékařství. Rádi bychom ale také, v této složité situaci, poskytli náš kurz i studentům maturujícím z chemie, fyziky nebo biologie v podobě kurzů zaměřených na jednotlivé předměty – učivo v našich kurzech sice na maturitní zkoušku není kompletní, jsme si ale jistí, že by jej studenti jako pomocný nástroj v dnešní době velice uvítali.
Pro více informací o naší společnosti se můžete podívat na naše webové stránky www.bmedic.cz nebo přímo na stránky našeho online kurzu www.bmedic-online.cz.
Zde také najdete krátké video, seznamující studenty s obsahem našeho kurzu. Část kurzu je zpřístupněna zdarma, aby si studenti mohli vyzkoušet, jak vypadají některé lekce a prozkoumat osnovy jednotlivých předmětů.
Rádi bychom studentům navíc poskytli slevový kód "skola20", který budou moci využít až do 15.5.2020, a který je opravňuje k získání 20% slevy na jakýkoliv typ online kurzu.

 


 

Dopis děkana Fakulty strojní ČVUT budoucím studentkám a studentům

 

Vážené studentky a Vážení studenti maturitních ročníků, pokud
uvažujete o studiu na Fakultě strojní ČVUT v Praze, je pro Vás určen
dopis děkana Fakulty strojní ČVUT v Praze, prof. Michaela Valáška.
Dopis najdete zde:
https://www.facebook.com/notes/strojarnacz/dopis-d%C4%9Bkana-fakulty-strojn%C3%AD-%C4%8Dvut-budouc%C3%ADm-studentk%C3%A1m-a-student%C5%AFm/3114627768568036/

 


 

SOUTĚŽ O LOGO 25 LET ČVUT Děčín

ČVUT v Praze, pracoviště Děčín, vyhlašuje soutěž pro studenty. Pracoviště v Děčíně slaví v tomto roce 25 let a tak vyhlašuje soutěž o vytvoření loga k výročí. Vybraný návrh bude finančně ohodnocen.
Leták k akci ZDE.

 


 

Server pro výběr vysoké školy a povolání

Server VysokeSkoly.cz, který shromažďuje veškeré aktuální informace z vysokých škol a informuje uchazeče o studiu na VŠ, o novinkách, důležitých termínech vysokých škol, představuje nové i stávající studijní obory a radí studentům středních škol, jak si vybrat tu správnou vysokou školu pro své budoucí studium.
Aktuální odkazy www.VysokeSkoly.cz a Vysoké školy Jobs.cz